ПЛЕЈ-АУТ СУПЕРЛИГЕ: Драгоцени бодови за Младост и Раднички

09.05.2023. 20:24
Marko Mirić
Марко Мирић / Извор: МН Press

Занимљива борба за опстанак.

Младост из Лучана је савладала Радник 2:0 (2:0) у утакмици плеј-аута 34. kola Mozzart бет Суперлиге.

ГОМЕШ УШАО У ИСТОРИЈУ: Нападач Партизана ПРЕСТИГАО Бена!

ХОРХЕ МЕСИ: Лео не иде у Саудијску Арабију

СВЕ ЈЕ ГОТОВО: Млади штопер продужио уговор са Звездом

Домаћин је пре овог меча био у зони испадања, а са нова три бода је успео да прескочи Сурдуличане на табели.

Лучанци су решили питање победника у раној фази утакмице. Марко Мирић је затресао мрежу гостију већ у 5. минуту,а само седам минута касније предност Младости је дуплирао Владимир Силађи. Овај резултат је остао активан до краја дуела четврте рунде плеј-аута.

Тим из Запдне Србије сада има 32 бода, колико и нишки Раднички који је у другом мечу дана надиграо као гост Напредак 2:1 (2:1). Нишлије су такође завшриле посао у првом полувремену. Гости су после пола сата игре имали два гола предности погоцима Саше Марјановића (15) и Миљана Шкрбића (30. минут).

Saša Marjanović
Саша Марјановић / Извор: МН Press

Напредак је успео да смањи предност Радничког преко Небојше Бастајића у трећем минуту надокнаде времена у првом делу игре, али су гости однели три бода из комшијског дербија помоћу којих су побегли из зоне која води директно у Прву лигу Србије.

Остало је још три рунде до краја шампионата и очекује нас велика борба за опстанак у суперлигашком друштву.