ШАМПИОН СИГУРАН: Црвено-бели све решили у првом полувремену (ВИДЕО)

09.10.2022. 16:26
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели забележили 10. тријумф у Суперлиги.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Спартак са 3:0 (3:0) у 14. колу Mozzart бет Суперлиге и тако остварили 10. тријумф у овој сезони. Црвено-бел ису све решили у првом полувремену са два гола Марка Гобељића и једним поготком КИнгса Кангве.

У ФОРМИ ЈЕ ГОБЕЉИЋ: Звезда отворила Спартак, стрелац десни бек (ВИДЕО)

ПИКСИЈЕВА ПОРУКА ПОСЛЕ ЖРЕБА ЈАСНА: Не размишљам о баражу

УРНЕБЕСНА СЛИКА: Ибрахимовић "ПРЕНОСИ ЗНАЊЕ" Лазетићу (ФОТО)

Требало је Звезди мало времена да пробије одбрану Спартака, а то јој је пошло за руком голом Марка обељића у 20. минуту. Расположени Звездин бек је очигледно подигао форму после меча против Ференцвароша, па је у 37. минуту дуплирао предност шампиона Србије својим другим голом.

Црвено-бели су у потпуности контролисали дешавања на терену, а у 41. минуту је Кинг Кангва постигао и трећи гол за домаћина и тако практично обезбедио већ после 45 минута победу свог тима.

У других 45. минут Звезда је контролисала ситуацију на терену, покушавала да поситгне још неки гол, али је пропсутила неколико прилика. До гола је успео да стигне Спартак у 73. минуту преко Обрадовића, али је тај погодак поништен због офсајда. За Звезду су прилике пропустили Катаи и Кангва, као и Јегор Пруцев који је дебитвао за црвено-беле, али до краја није било промене резултата.