ПОНОВО ЛУДА ИСТАНБУЛСКА НОЋ СА ШЕСТ ГОЛОВА: Гудељ дао аутогол у поразу Севиље која је много прокоцкала

29.11.2023. 20:53
mj
мј / Извор: Профимедиа

Мреже пуне на све стране.

Фудбалери Манчестер јунајтеда гостовали су Галатасрају у Истанбулу, док је у истом термину Севиља дочекала ПСВ у петом колу групне фазе Лиге шампиона.

ЗАБРАЊЕН МУ УЛАЗАК: Репрезентативац Русије није могао да уђе на КосовоFutsal

ЗАБРАЊЕН МУ УЛАЗАК: Репрезентативац Русије није могао да уђе на Косово

СКУПА ЦЕНА РЕМИЈА СА СИТИЈЕМ: Клоп без Алисона и ЖотеAlison Beker

СКУПА ЦЕНА РЕМИЈА СА СИТИЈЕМ: Клоп без Алисона и Жоте

Имао је Јунајтед два пута вођство, чак са два гола предности, али се екипа из Истанбула вратила у меч сјајном игром Хакима Зијеша.

Гости су много боље ушли у меч и дошли до раног вођства. Играо се 11. минут, када је Алехандро Гарнаћо матирао искусног Муслеру.

Већ у 18. минуту Јунајтед је успео да удвостручи предност, асистент код првог поготка, Бруно Фернандеш се одлично наместио ван казненог простора и снажним ударцем у леве рашље матирао Муслеру за 2:0.

Фернандеш је неопрезно стартовао и направо фаул на неких 20ак метара од гола. Хаким Зијеш је преузео одговорност, одлично гађао кроз живи зид и савладао Андре Онану. Тако је умањио заостатак свог тима – 2:1.

Није било промене резултата до краја првог дела игре и Јунајтед је са вођством отишао на паузу.

Ван Бисака је одлично прошао по десној страни и убацио лопту на неких седам метара, а тамо је налетео Скот Мектомини и савладао Муслеру за 3:1.

Деловало је да ће у наставку Јунајтед да држи све у својим рукама, а онда је уследио нови прекршај Фернандеша у 62. минуту, овога пута на неких 28 метара, а одговорност је поново преузео Зијеш.

Гађао је у ближи угао, изненадио Онану, који је катастрофално реаговао и умањио заостатак свог тима – 3:2.

Зијеш, који је претходно постигао два поготка је проиграо Керема Актуркоглуа, који је са ивице казненог простора успео да упути снажан ударац и савлада голмана Јунајтеда за 3:3.

Узбудљиво је било и на "Рамон Санчез Писхуану", где је Севиља водила 2:0, али је на крају изгубила од ПСВ-а - 2:3.

У 24. минуту Ракитић је извео прекид, а Серхио Рамос био на правом месту за 1:0.

У 47. минуту Севиља је дошла до другог гола, Акуња је послао дуг пас, Ен Несири побегао одбрани и погодио за 2:0.

Али, онда је Окампос у размаку од 63. до 66. минута добио је два жута картона.

Само два минута касније, Дест је центрирао, а Саибари погодио рашље немоћног Дмитровића за 2:1.

Нажалост, Севиља је примила други гол у 82. минуту када је Гудељ немоћногледао како га погађа лопта испред гол линије и одлази у мрежу за 2:2.

У надокнади времена уследио је нови шок - Вертесен је протутњао по левој страни поред Нијансуа како да не постоји, као на тацни проиграо Пепија који је главом погодио сам угао за 2:3.

До краја није било промене резултата, ПСВ је сада на корак од осмине финала са осам бодова, три више од Ланса, који вечерас гостује Арсеналу. Севиља је без шансе да се пласира у наредну рунду.