ПОСЛЕ 12 ГОДИНА РЕНЏЕРС У ЛИГИ ШАМПИОНА: Копенхаген се одбранио у Турској, Динамо прошао после продужетка

24.08.2022. 23:04
FK Glazgov Rendžers
ФК Глазгов Ренџерс / Извор: Реутерс

Полицајци славили у Ајндховену.

Фубдалери Глазгов Ренџерса савладали су вечерас у Аиндоховену ПСВ и после ремија 2:2 на Ајброксу пре недељу дана, после 12 година изборили играње у Лиги шампиона. Копенхаген је у Турској успео да одбрасни 2:1 из првог меча против Трабзона и такође ће играти у елитном такмичењу.

БОБАН: Немојмо да американизујемо фудбал

БОГИЊА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Трофеј Светског првенства у Србији 20. и 21. септембра

СВРАКЕ ДОВЕЛЕ НАПАДАЧА: Њукасл за Швеђанина плаћа 70 милиона евра (ФОТО)

Успео је Ренџерс да издржи све налете домаћина у Ајндховену, мада није био у подређеном положају и дође до тријумфа вредног ЛИге шампиомна. Тим Ђованија ван Бронкхорста успео је да се одбрани од неколико одличних прилика домаћина у првом полуврмеену које су пропустили Де Јонг, Гакпо и Сангаре, да би у наставку матирали холандски тим. У 55. минуту је оренс затресао пречку ПСВ-а и било је јасно да Ренџерс може до гола, а то се и догодило пет минута касније када је поигравање Рамаља и голмана Бенитеза искористио ТИлман, асистирао Чолаку којем није било тешко да погоди за вођство од 1:0. До краја је ПСВ имао још пар прилика, али је одбрана гостију била на висини задатка и Ренџерс се заслужено пласирао у Лигу шампиона, док ће ПСВ играти у Лиги Европе.

На обали Црног мора Копенхаген се одлучио да брани 2:1 из првог меча у Данској и успео је у томе. Трабзон је нападао у таласима, пропуштао прилике док је Копенхаген тек у пар наврата пробао да запрети. Ђанини је пропустио велику прилику у 7. минуту, али је Рајан одлично одбранио његов ударац. У наставку су шансе пропустили Бакасетас и Корнелијус па ће Трабзон морати да се задовољи играњем у Лиги Европе.