ПОСЛЕ 64 ГОДИНЕ: Велс на Мундијалу, Украјинци у сузама (ВИДЕО)

05.06.2022. 20:10
Vels
Велс / Извор: Реутерс

Аутогол је пресудио.

Селекција Велса последња је европска земља која се пласирала на Светско првенство, они су у финалу баража били бољи од Украјине 1:0.

ДЕРБИ ДНА ТАБЕЛЕ: Малта славила у Сан Марину!

ПРЕД СУСРЕТ СРБИЈЕ И СЛОВЕНИЈЕ: Славиша Стојановић на гитари, дигао цео локал на ноге! А репертоар - српски (ВИДЕО)

СЕЛЕКТОР СЛОВЕНИЈЕ ХВАЛИ ОРЛОВЕ: Срећан сам што сам на култном стадиону

Тренутак одлуке десио се у 34. минуту, Бејл је центрирао из слободног ударца, Јармоленко је неспретно одреаговао и главом преварио свог голмана.

Украјинци су имајући у виду читав меч били бољи противник, претили су, али је Веј Хенеси чувар мреже домаћина био непремостива препрека.

У 40. минуту меча десила се једна крајње спорна ситуација у шеснаестерцу острвљана, Ален је саплео Јармоленка, судија Лахоз се консултовао са ВАР собом и на крају није досудио једанаестерац, што је изазвало прави шок међу Украјинцима.

Велс се пласирао на први Мундијал после 64 године (1958. године последњи пут), а у Катару ће бити у групи "Б" заједно са селекцијама Енглеске, Ирана и Сједињених Америчких Држава.