ПОСЛЕ ПОРАЗА ОД ПОРТУГАЛАЦА: Селектор Мајес ОТКРИО шта је ПРЕСУДИЛО!

19.01.2022. 21:29
Dejan Majes
Дејан Мајес / Извор: МН Press

Српски футсалери изгубили на старту Европског првенства.

Ослабљена футсал репрезентација Србије изгубила је на старту Европског првенства у Холандији од европског и светског шампиона Португалије.

ОЗВАНИЧЕНИ ТРАНСФЕРИ: Суперлигаш се ПОЈАЧАО у Хумској!

САДА ЈЕ СТВАРНО КРАЈ: Арсенал добио понуду из СНОВА за Обамејанга!

ИТАЛИЈАНИ РИГОРОЗНИ: Нова правила у Серији А због коронавируса

Селектор српских футсалера Дејан Мајес објаснио је да се његови изабраници нису обрукали у мечу против највећег кандидата за освајање титуле, додавши да је уверен да Орлови могу у четвртфинале Шампионата Старог континента.

- Добро смо ушли у меч, првих 15 минута надиграли Португал, имали више него очекиван резултат. Дошло је до пада, неке грешке су се поновиле. У наставку се осетило одсуство великог броја наших играча... Са њима би ово била сасвим другачија прича - рекао је Мајес, а пренео Фудбалски савез Србије.

Иако је Србија експресно головима Марка Пршића повела са 2:0, за 40 секунди у другом полувремену одбрана је два пута капитулирала, чиме су Португалци у наставку дошли до потпуног преокрета и победе.

- У наставку смо и мало физички пали. Углавном, знали смо да ће бити тешка утакмица, знали смо да и тај дефицит у кадру може да нам направи проблем... Против Португала се нисмо обрукали, никоме није лако играти ако немаш у саставу неколико стандардних играча - каже селектор Орлова.

Наредни ривал је Украјина, у недељу (14.30), такође у Амстердаму, док је у последњем колу групне фазе противник домаћина Холандија (28. јануар).

- Верујем да ћемо против Украјине и Холандије показати право лице, имамо квалитет, знамо шта желимо и можемо. Циљ нам је пласман у нокаут фазу, уверен сам да нам је тамо место - рекао је Дејан Мајес.

Најновије вести о фудбалу прочитајте ОВДЕ.

Погледајте како изгледа најпопуларнија UFC ринг девојка Аријани Селест.