ПРАВДА ЈЕ ЗАДОВОЉЕНА: Чукарички у финалу Купа! Брђани оверили групну фазу неког европског такмичења

18.05.2023. 17:00
FK Čukarički
ФК Чукарички / Извор: МН Press

Иду на мегдан Звезди.

Фудбалери Чукаричког су славили са 1:0 у Новом Саду против Војводине и тако су изборили место у финалу Купа Србије где ће одмерити снаге са Црвеном звездом. Стрелац јединог гола био је Лука Аџић у 71. минуту, само стотинак секунди пошро је ушао у игру.

ГРОМ ИЗ ВЕДРА НЕБА: Бивши играч Звезде стиже у Партизан?

КАЛКУЛАЦИЈЕ ЗА ЛШ: Звезда навија за Њукасл!

ДРАГОВИЋ КРАТКО И ЈАСНО: ”Желим да ОДЕМ ИЗ ЗВЕЗДЕ”

Меч је променила ситуација са пчетка другог полувремена када је фудбалер Војводине Урош Витас неопрезним стартом с леђа фаулирао Мохамеда Бадамосија због чега му је Александар Живковић показао други жути картон и пут ка свлачионици у 52. минуту.

Новосађани нису успели да издрже и тако је бивши играч Звезде Лука Аџаић успео да голом у 71. минуту донесе тријумф тиму са Бановог Брда.

Може се рећи да је правда задовољена, пошто су у среду водили са 2:0, али због кише је прекинут меч у 37. минуту. Онда је дошло до логичне и правилне одлуке да се утакмица прекине и да се игра нова.

Али како објаснити зашто су управо Брђани морали да наставе првенствени меч са Партизаном и то пошто црно-бели нису хтели да наставе исту. Кажу различита су правила за Куп и Првенство. За неке је то логично, па даље нећемо коментарисати апсурдност таквих правила.

Овом победом је Чукарички оверио сигурно пласман у групну фазу неког од европских такмичења. Ако не осовје друго место, ићи ће у плеј-оф за учазак у лигиу Европе, где уколико и изгубе иду у групу Лиге конференција.