ПРЕМИЈЕР ЛИГА: "Ђаволи" ОЧЕРУПАЛИ "Певце"! Ливерпул слави Алисона, Брентфорд одолео Челсију (ВИДЕО)

19.10.2022. 23:16
FK Mančester junajted
ФК Манчестер јунајтед / Извор: Фото: Премиер league

Све узбудљивије првенство Енглеске.

Ове среде одиграни су мечеви 12. кола енглеске Премијер лиге, у којем је одигран дерби кола између Манчестер јунајтеда и Тотенхема. "Црвени ђаволи" су у овом мечу славили са 2:0.

ПРЕУЗМИ 2.000 РСД И САСТАВИ ТИКЕТ - Меридиан ти доноси највеће квоте на Ливерпул, Челси, Јунајтед, Њукасл…

НАВИЈАЧИ "ОРЛОВА" МОГУ ДА ОДАХНУ: Јовић ипак ИДЕ У КАТАР!

МЕСЕЦ ДАНА ДО ПОЧЕТКА МУНДИЈАЛА: Бразил први фаворит, Србија ван ТОП 10, а ево какво је стање за пролаз групе

Након "тврдог" првог полувремена где није виђен ниједан гол, сам старт другог дела меча донео је веома другачију перспективу меча.

На самом старту, у 47. минуту мрежу "Певаца" затресао је Фред, након сјајне асистенције Џејдона Санча.

У 69. минуту, тачку на овај меч ставио је Бруно Фернандес.

Овом победом екипа Ерика Тен Хага избила је на пето место табеле Премијер лиге са 19 освојених бодова док је Тотенхем задржао трече место са четири бода више.

Фудбалери Саутемптона остварили су победу на гостовању Борнмуту резултатом 1:0.

Гол одлуке постигао је Че Адамс у 9. минуту. Адамс је искористио центаршут Перода и главом спровео лопту у мрежу. Голман Борнмута Нето остао је непомичан.

Овом победом је Саутемптон дошао до нова три бода за бег из доњег дела табеле.

У малом лондонском дербију фудбалери Брентфорда успели су да на свом терену одиграју нерешено 0:0 против екипе Челсија.

Обе екипе имале су велики број прилика, али лопта вечерас није хтела у гол.

Био је ово други реми плваца у првенству и сада са 20 бодова заузимају 4. позицију, Брентфорд је осми са 14.

Ливерпул је славио код куће против Вест Хема минималним резултатом 1:0. Стрелац јединог поготка био је Дарвин Нуњез у 22. минуту меча.

Уругвајац је имао још две велике шансе за гол у првом полувремену. Прво је у 15. минуту шутирао из прве, лопта је летела испод пречке, али је Фабијански успео врховима прстију да избије лопту у корнер.

Друга шанса догодила се у 39. минуту, овога пута статива је била савезнил гостима.

Највећу прилику за гол Вест Хем је имао у 45. минуту када је судија досудио једанаестерац. Лопту на креч ставио је Боувен међутим, ударац је успео да одбрани Алисон.

У 87. минуту ''чекићари'' су имали огромну шансу до дођу до бода на Енфилду, међутим Алисон је успео да скине зицер Соучеку са неких 4-5 метара и тако сачува минималну победу Ливерпула.

У Њукаслу је домаћи тим такође остварио минималну победу 1:0 у дуелу са екипом Евертона.

Једини погодак на мечу постигао је Мигел Алмирон у 31. минуту. Био је то прелеп погодак, Алмирон је успео да матира Пикфорда ударцем са ивице шеснаестерца.

Њукасл је тако забележио четврту победу у првенству и сада са 18. бодова заузима 6. место на табели. Са друге стране Евертон је претрпео пети пораз и заузима 15. позицију на табели.