КИША ГОЛОВА НА ЕНФИЛДУ: Ливерпул се НАМУЧИО са ”Шумарима”

22.04.2023. 18:47
Promo
Промо / Извор: Профимедиа

Други мечеви се тиме не могу похвалити...

Фудбалери Ливерпула победили су на Енфилду Нотингем Форест са 3:2 (0:0) у 32. колу Премијер лиге.

ПАРТИЗАНУ УГРОЖЕНО И ЧЕТВРТО МЕСТО: Војводина стигла црно-беле на табели

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Фулам славио - Лукић ушао пред сам крај

СВИ СЕ СЕЋАМО МОРЕИРЕ: Син КРЕЋЕ његовим стопама - много воли Партизан

Много посла су имали изабраници Јиргена Клопа са екипом која се бори за опстанак у елитној дивизији, два пута су "шумари" успевали да изједначе, али је домаћин стигао до бодова.

Тако су после Лидса и убедљивих 6:1, "црвени" уписали још један тријумф, али остали су на седмој позицији.

Голова није било у првом полувремену, али чим је кренуло друго полувреме, Ливерпул је повео.

Први од два гола Диого Жота је постигао у 47. минуту после корнера, да би гости изједначили само четири минута касније преко Ника Вилијамса.

Поново је прошло четири минута када је Жота затресао мрежу Нотингем Фореста за 2:1.

Робертсон је извео прекид, Жота сјајно уштоповао лопту и ударцем из окрета затресаао мрежу.

Наставили су упорни гости да се боре и у 67. минуту поготком Гибс-Вајта стигли до 2:2.

Ипак, победу Ливерпулу обезбедио је у 70. минуту Мохамед Салах.

И опет после прекида, овог пута са десне стране је центрирао Александер-Арнолд, а Салах је утрчао и послао лопту у мрежу.

Египћанин је постигао 16. гол на 31. наступу ове сезоне у Премијер лиги и 27. у свим такмичењима за коначних 3:2.

Кристал Палас и Евертон су на Селхурст парку одиграли без голова.

Бретнфорд и Астон Вила су одиграли нерешено, 1:1.

Лестер је коначно прекинуо серију пораза и код куће победио Вулвсе са 2:1 чиме је повећао себи изгледе за опстанак у лиги.