ОСАМ ГОЛОВА И 100 МИНУТА ФУДБАЛА: Спектакл Њукасла и Лутона!

03.02.2024. 19:23
Premijer liga
Премијер лига / Извор: Профимедиа

Невероватан меч...

Спектакуларан меч одиграли су Њукасл и Лутон у 23. колу Премијер лиге - на крају завршен је без победника (4:4) након 100 минута фудбала.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: ВАР у последњим секундима одлучио исход меча у ЛиверпулуEverton - Totenhem

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: ВАР у последњим секундима одлучио исход меча у Ливерпулу

БУНДЕСЛИГА: Павловић наставља да тресе мрежеAleksandar Pavlović

БУНДЕСЛИГА: Павловић наставља да тресе мреже

ХОЋЕ ЛИ БИВШИ КАПИТЕН ПАРТИЗАНА НАПУСТИТИ РУСИЈУ: Црно-бели дали понуду за Сашу ЗдјелараSaÅ¡a Zdjelar

Њукасл је водио два пута, гости су стизали оба пута, потом прешли у вођство, па то вођство и увећали, да би до краја стрепели за бод.

Да су играчи оба тима били мало прецизнији, могао је овај меч да буде и један од најефикаснијих у историји Премијер лиге.

Нападач гостију Окбене у деветом минуту надокнаде, након асистенције сјајног Роса Барклија, пропустио је да донесе победу Лутонуи казну промашаје ривала у овом заиста невероватном мечу, набијеног темпом, трчањем, емоцијама.

Био је то врхунац спетакла и узбуђења два тима на "Сент Џејмс Парку".

Лутон је потврдио да се налази у најбољој форми од почетка сезоне, овај меч је показао да новајлија у лиги и те како има шта понуди у најбољем друштву и мало је недостајало да упише највећу победу у историји клуба.

Међутим утакмица је била таквог темпа, таквог интензитета да ни Лутоново вођство од 4:2 у 62. минуту никог није убедило да гости могу издржати до краја.

Тако је и било - пред крај су спашавали "живу главу".

Њукаслу су егал донели Трипије и Барнс у размаку од само неколико минута. Потом, играо се "рун анд гун" фудбал у којем су "Свраке" биле агилније, ближе победи међутим низ шанси које су креирали играчи домаћег тима нису завршене поготком.

Лутон је "преживео".

Стрелци у мечу који ће, без дилеме, до даљег бити онај најбољи који је виђен ове сезоне били су Лонгстаф (7, 23), Трипије (67), Барнс (73) за Њукасл и Ошо (21), Баркли (40), Морис (59) и Адебајо (62) за госте.

Њукаслу Лутон дефинитивно не "лежи", пошто ни други пут ове сезоне није успео да савлада новајлију у лиги. У првом одмеравању снага Лутон је славио 1:0.