ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Сити убедљив у заосталом мечу

25.04.2024. 23:08
Pep Gvardiola
Пеп Гвардиола / Извор: Реутерс

Фудбалери Манчестер ситија оправдали су улогу фаворита у заосталом мечу 29. кола Премијер лиге против Брајтона, победивши га са 4:0 (3:0) на гостовању.

Екипа Пепа Гвардиоле тако је наставила трку за Арсеналом на врху табеле и четири кола пре краја шампионата, заостаје за Тобџијама један бод уз меч мање.

Грађани су питање победника решили већ у првом полувремену, када су головима Кевина Де Брујнеа и двоструког стрелца Фила Фодена, стекли недостижну предност, да би у наставку само "одрадили посао до краја".

Сити је наставио да игра своју игру и контролише резултат, без веће жеље, вршио је притисак на последњу линију ривала, да би у 62. минуту стигао до још једног поготка у режији Хулијана Алвареза.