РАСПУЦАНО У ЕНГЛЕСКОЈ: Саутемптон откинуо бод Певцима, Лидс шокирао Вукове

18.03.2023. 18:01
FK Totenhem Hotspur, Hari Kejn,
ФК Тотенхем Хотспур, Хари Кејн, / Извор: Реутерс

Додатни проблеми за Антонија Контеа.

Чак 17 голова видели смо на поподневним мечевима суботњег програма Премијер лиге.

ХРВАТИ КАЖУ ДА ЈЕ ЗВАНИЧНО: Потписао Златко Далић

ЗА ВЛАХОВИЋА ЈЕ НАЈБОЉЕ ШТО ЈЕ ОТИШАО ИЗ ПАРТИЗАНА: Бог га је погледао када је одлучио да оде

ОГЛАСИО СЕ ПРЕДСЕДНИК КОЊЕ: Неки несрећници су узнемиравали Станојевића

Фудбалери Тотенхема разочарали су навијаче на гостовању фењерашу Саутемптону. Педро Поро је постигао првенац у дресу Певаца. Шпанац је у надокнади првог дела игре донео вођство свом тиму, сјајно му је асистирао Сон.

Већ у првом минуту наставка Чеј Адамс је поравнао резултат. Радост домаћих трајала је непуних 20 минута пошто је Кејн у 65. минуту донео нову радост гостима. Главом је нападач преварио Базунуа. Перишић је у 77. минуту постигао и трећи гол за Певце и тада је изгледало да неће бити узбуђења, но само три минута касније нови погодак. Овога пута је Тео Волкот погодио и унео драму у завршницу утакмице.

А поравнање је стигло у 91. минуту, Сар је фаулирао Мејтланд Најлса и главни арбитар је показао на белу тачку. Ворд Прауз је био сигуран извођач и донео бод свом тиму у борби за опстанак.

Лидс је изненадио на гостовању Вулверхемптону и славио са 3:2. Гости су после сат времена игре водили са 3:0, головима Харисона, Ејлинга и Кристенсена. Међутим, Вукови су успели да се врате у меч головима Џонија и Куње на 17 минута до краја. Имали су добар моментум домаћи, али је то пореметио Џони који је добио директан црвени картон. Родриго је у 97. минуту поставио коначан резултат.