ПРОРАДИО КРСТОВИЋ: Црна Гора на крилима бившег нападача Звезде стигла до победе у квалификацијама

12.10.2021. 20:44
Nikola Krstović
Никола Крстовић / Извор: МН Press

На крају замало да прокацкају предност.

Млада фудбалска репрезентација Црне Горе победила је у Подгорици селекцију Републике Ирске 2:1 у шестој квалификационој утакмици за пласман на Европско првенство.

УЕФА ПОПУТ ЕВРОЛИГЕ: Спрема САБОТАЖУ пред Светско првенство! Хоће ли ФИФА реаговати?

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА МУНДИЈАЛ: Финска победом у гостима ЗАПРЕТИла Украјини и Босни

РАЈЕВАЦ ПРЕПОРОДИО ГАНУ: Србин и звезда Арсенала водили Црне звезде до нове победе

Бивши нападач Црвене звезде Никола Крстовић је у 4. минуту на асистенцију Вукотића начео ривала, а само пет минута касније Црна Гора је дуплирала вођство. Сада је Крстовић био асистент, а у стрелце се уписао Иван Вукчевић.

У наставку је гостујућа селекција имала иницијативу и мало је недостајало да Ирска избјегне пораз у завршници меча.

Мекгинс је у 74. смањио резултат, а онда је десетак минута касније Ковентри имао шансу да из пенала поравна на 2:2.

Ипак, сјајно је реаговао голам Црне Горе Ивезић и уз помоћ стативе сачувао тријумф.