БЕЗ ИЗНЕНАЂЕЊА У РАБАТУ: Реал сломио Ал Хилал и постао шампион света (ВИДЕО)

11.02.2023. 21:57
FK Real Madrid
ФК Реал Мадрид / Извор: Реутерс

Краљеви на трону.

Фудбалери Реал Мадрида освојили су титулу клупског светског шампиона света пошто су у финалу у Рабату били бољи од Ал Хилала (5:3).

ГОЛЕАДА У БОРБИ ЗА ТРЕЋЕ МЕСТО: Фламенго бољи од Ал Ахлија

КАКАВ ГЕСТ ИТАЛИЈАНА: Креће серија о Синиши Михајловића, премијера је веома брзо (ФОТО)

ЛИГА 1: ПСЖ посрће, Монако савладао ослабљене Свеце у дербију

Мадриђани су оправдали улогу фаворита и по пети пут постали шампиони света. Док је тренеру Карлу Анћелотију ово трећа титула.

Шпански тим је повео у 13. минуту. Винисијус Жуниор је искористио пас Бенземе и рутински преварио Ал Мујуфа.

Само пет минута касније Валверде је дуплирао вођство. Имао је везњак, додуше и доста среће, његов волеј је прошао једном дефанзивцу Ал Хилала кроз ноге и преварио голмана Ал Мујуфа.

Екипа из Саудијске Арабије се није предавала и голом Мареге у 26. минуту смањила резултат.

Но, то је био само трачак наде за аутсајдера, пошто је Реал у наставку био брилијантан.

Прво Бензема, а потом и Валверде су већ у првих 15 минута решили питање победника. Лућано Вијето је смањио заостатак на два гола, да би затим Винисијус постигао свој други гол на мечу. Вијето је у 79. минуту поставио коначан резултат меча.

Екипа Фламенга је освојила треће место победом над Ал Ахлијем (4:2).