РЕАЛ НАШАО ЛЕК ЗА БАРСУ: Мајстор Бензема хет-триком послао Краљеве у финале Купа

05.04.2023. 22:54
FK Real Madrid
ФК Реал Мадрид / Извор: Реутерс

Немоћна Барселона.

Фудбалери Реал Мадрида играће у финале Купа краља против Осасуне, пошто су у другом мечу савладали Барселону (4:0) на Ноу Кампу, после тријумфа (1:0) Блаугране у престоници.

ТОТАЛНА ЛУДНИЦА У ХОЛАНДИЈИ! ПРЕКИНУТ ДЕ КЛАСИКЕР: Навијач раскрварио главу фудбалеру Ајакса, Тадић у центру ФРКЕ (ВИДЕО)

ТРЕБАЛО ЈЕ ДА ГА ОТПУСТЕ ПРЕ ДВА МЕСЕЦА: Легенда Сампдорије ударила на Станковића - "Никада га не бих довео"

НИШТА ОД ЧЕЛСИЈА: Нагелсман на корак од преузимања овог клуба

Мадриђани су тако после три узастопна пораза славили против најљућег ривала, а човек одлуке је био Карим Бензема.

Француз се са три гола и асистенцијом поново појавио када је најбитније.

Као и увек било је пуно драме и тензија, а гости су повели у надокнади првог полувремена. Барса је била у прилици преко Левандовског, истакао се Куртоа, да би потом пукла контра Реала коју је завршио Винисијус Жуниор.

У најидеалнијим тренуцима су Мадриђани постизали голове, на крају првог и почетку другог полувремена. Играо се 50. минут када су комбиновали Модрић и Бензема. Лопта је дошла до Француза на ивици казненог простора, одакле је одмах распалио и ударцем ниско по земљи преварио Тер Штегена.

Нада за Барселону је угашена у 58. минуту. Несмотрено је Кеси стартовао у свом шеснаестерцу на Винисијус Жуниора. Судија Мартинез Мунуера је без размишљања показао на пенал, а Бензема је био сигуран реализатор. До краја утакмице још један гол у мрежи домаћина. Карим Бензема је у 81. минуту комплетирао свој хет-трик и вратио великом ривалу за идентичан пораз из прошле сезоне на Сантиаго Бернабеу.