АУТОГОЛ ДМИТРОВИЋА И ГОЛЧИНА САДИКА: Сосједад срушио Севиљу!

26.11.2023. 19:02
Marko Dmitrović
Марко Дмитровић / Извор: Профимедиа

Андалужани у црном низу...

'Фудбалери Реал Сосиједада савладали су Севиљу са 2:1 (2:0), у мечу 14. кола шпанске Ла Лиге, у сусрету који је обиловао чудним ситуацијама.

УШАО ЈЕ "РУНИЈЕВ ДУХ" У ЊЕГА: Погледајте гол сезоне Гарнача (ВИДЕО)Alehandro Garnačo

УШАО ЈЕ "РУНИЈЕВ ДУХ" У ЊЕГА: Погледајте гол сезоне Гарнача (ВИДЕО)

МУРИЊО ЖЕЛИ СРБИНА: Рома нациљаља појачање за јануарŽoze Murinjo

МУРИЊО ЖЕЛИ СРБИНА: Рома нациљаља појачање за јануар

ЧУКАРИЧКИ ПРЕКИНУО ЦРНИ НИЗ: Победа ”Брђана” против Нишлија!FK Čukarički

ЧУКАРИЧКИ ПРЕКИНУО ЦРНИ НИЗ: Победа ”Брђана” против Нишлија!

Све је почело већ у трећем минуту, када је домаћа екипа стигла до предности, и то аутоголом Марка Дмитровића, српског чувара мреже.

Баренечеа је извео слободан ударац са леве стране, изненадио је Дмитровића, који је очекивао центаршут, успео је наш чувар мреже да стигне до лопте, али га је она затим погодила у ногу и тако завршила у голу Севиље.

Већ у 22. минуту је домаћа екипа стигла до дуплирања предности, голом Умара Садика у 22. минуту, после асистенције Хамарија Траореа. Тим резултатом се отишло и на предах.

Успела је Севиља да почетком другог дела игре, тачније у 60. минуту, смањи предност свог ривала, поготком Јусуфа Ел Несирија, на додавање Адриа Педросе, али више од тога нису могли.

Да ствар буде гора по Андалужане, у финишу меча су остали без двојице играча. Серхио Рамос је "поцрвенео" у 86. минуту, након оштрог старта, а три минута касније је пут свлачионице кренуо и Хесус Навас, такође због директног црвеног картона.

После ове победе, Сосиједад је стигао до петог места на табели, са 25 освојених бодова, док је Севиља при дну, са свега 12 бодова, што је тренутно довољно само за 15. место, што свакако не задовољава апетите овог клуба.