РЕМИ У ХЕРНИНГУ: Партизан још увек чека ривала! Србин ПОНИШТИО ГОЛ Данаца (ВИДЕО)

19.07.2022. 22:01
FK AEK
ФК АЕК / Извор: Профимедиа

Квалификације за Лигу шампиона.

Помну су "вечити ривали" пратили вечерашње мечеве другог кола квалификација за Лигу шампиона. Најпре су свој меч одиграла екипа Диделанжа која је у гостима савладала Пјуник резултатом 1:0 и тако пришла на корак до обрачуна са Црвеном звездом, а пре неколико тренутака свој меч су завршили и екипе Мидтјиланда и АЕК-а одакле би поражени из двомеча ишао на мегдан Партизану. Мешутим, пораженог на мечу у Данској није било, резултат је након нешто више од 90. минута игре износио 1:1.

ПЕНАЛ ПРЕСУДИО: Луксембуржани на корак до окршаја са Звездом!

ВЕЗИСТА ОТВОРИО ДУШУ: Два пута био НА КОРАК до Партизана, умешала се и Звезда, али...

СРБИ ТРЕСЛИ МРЕЖЕ У ЕВРОПИ: Погађали Тадић и Лукић - Павловић и Радоњић стартери!

Очекивало се да фаворизовани Данци лако изађу на крај са тимом из Ларнаке, али су на крају једва избегли пораз.

Иако је Митјиленд имао више од игре, много више прилика, погођену пречку, поништен гол у финишу првог полувремена, шансе су се ређале и у надокнади, фалили су завршни пасови и реализација навале.

Лако је АЕК могао на Кипар да однесе лепу предност, након након гола Ђурча "из нехата" у 81. минуту.

Мађар је центрирао, покушао да пронађе свог саиграча у шеснаестерцу, који је био далеко од лопте. Она је на крају преварила и голмана домаћих, те завршила у малој мрежи.

Није дуго требало Митјиленду да изједначи. Само три минута касније, Свијатченко је после корнера погодио главом.

Дански шампион је кренуо још јаче по преокрет, тражио и пенал од српског арбитра Новака Симовића, затим је и два пута запретио по гол гостију, међутим, промене резултата није било.