ШАМПИОНСКИ ПЛЕС ТАДИЋА: Душан СИЛНИ освојио дуплу ТИТУЛУ! Србин постао КРАЉ стрелаца (ФОТО)

15.05.2019. 22:11
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: МН Press

Копљаници најбољи у Холандији.

Фудбалери Ајакса освојили су титулу у холандском првенству, прву после шест година, а 34. у клупској историји. Полуфиналиста Лиге шампиона је прегазио Де Графшап на гостовању са 4:1, док је јунак вредан новог шампионског пехара био српски репрезентативац Душан Тадић

ПРОБЛЕМ ЗА ГРИЗМАНА: Хулигани му послали поруку коју НИКАД неће заборавити (ВИДЕО)

НАЈГОРИ СЛОБОДАН УДАРАЦ У ИСТОРИЈИ ФУДБАЛА? Погодио је саиграча у Д*ПЕ, а онда је уследио ШОК (ВИДЕО)

ОТКРИВЕНО: Ево ЗБОГ ЧЕГА Јовић још није потписао за будући клуб и КАДА ће се то десити

Српски везиста је головима у 67. и 87. минуту, допринео убедљивом тријумфу и уједно постао Краљ стрелаца холандског првенства, обзиром да је стигао до коте 28, колико голова има и Лук де Јонг из ПСВ-а.

Играч тима из Ајндховена је, међтуим, имао само шест асистенција, наспрам феноменалних 13 Тадићевих које је остварио у националном првенству.

Предност Ајаксу донео је Шоне у 37. минуту, да би Таљифико седам минута касније дуплирао предност. А онда је на сцену ступио Тадић, најпре је сигурно извео пенал у 67. да би у 87. минуту, на додавање Блинда, поставио коначан резултат.

ПРЕКИДА ОДМОР: Јокановићу стигла НОВА понуда! (ФОТО)

СПАС ЈЕ У СРБИНУ: Митровић напушта Енглеску, биће главни снајпер за Лигу шампиона!

Утешан гол за домаћина постигао је Ел Јебли у 40. минуту, на додавање Бахуија. То је, међутим, само наљутило највеће изненађење овогодишњег циклуса Лиге шампиона, које је заустављено у полуфиналу.

Погледајте како изгледа Едурна Гарсија Алмагро, девојка шпанског голмана Давида де Хее.