СЕНЗАЦИЈА: Ово се ПСЖ-у није десило више од ШЕСТ година! (ВИДЕО)

10.01.2019. 09:07
FK PSŽ
ФК ПСЖ / Извор: МН Press

Велико изненађење.

Фудбалери Пари Сен Жермена поражени су у четвртфиналу француског Лига купа од Генгама, последњепласиране екипе на табели прве лиге Француске, резултатом 1:2. Свеци су Лига куп освајали пет пута заредом, а последњи пораз у том такмичењу су доживели у новембру давне 2012. године када су испали у истој фази као и сада после слабијег извођења пенала од Сент Етјена.

У СУСРЕТ АО: Ђоковић Мареју препустио САМО два гема (ФОТО)

НБА: Дончић РАЗБИО Србина (ВИДЕО)

Главном фавориту за освајање трофеја је пресудио Маркус Тирам, син легендарног репрезентативца Француске Лилијана, голом у 92. минуту. Парижанима није помогло ни то што су од првог минута на терену били Килијан Мбапе, Нејмар, Анхел Ди Мариа, Тијаго Силва и остале звезде, као ни то што је утакмица играна на "Парку принчева".

У првом полувремену није било голова, па је Томас Тухел на почетку другог дела у игру убацио и Единсона Каванија и Марка Вератија. Ипак, у 61. минуту је после несмотреног старта Томаса Менијеа над Бласом судија Беноа Бастијен показао на белу тачку. Лопту је узео Тирам, али је упутио непрецизан ударац ван оквира гола.

МИРКОВИЋ ПОТВРДИО: Тројица клинаца иду на припреме у Белек (ФОТО)

Само два минута касније Меније је упутио сјајан центаршут са десне стране, а на правом месту се нашао Нејмар који је прецизним ударцемн главом довео Свеце у вођство. Међутим, гости се нису предавали, па је после старта Берњата над Коком Бастијен поново досудио најстрожу казну у корист аутсајдера у 80. минуту утакмице, а после помоћи ВАР технологије је и потврдио своју одлуку. Овог пута је одговорност преузео Јени Нгбакото, који је послао лопту у једну, а Ареолу у другу страну.

Чинило се да ће утакмица отићи у продужетке, а онда је Тирам у 92. минуту ушао са лоптом у казнени простор Парижана где га је срушио Немац Тило Керер и судија Бастијен није имао избора него да по трећи пут свира пенал за госте. Тирам је сада веровао да ће успешно извести једанаестерац и био је у праву. Иако је траљаво шутирао, а Ареола је имао лопту на руци, она је ипак завршила у мрежи.

У полуфиналу Лига купа ће осим Генгама играти и Монако, Бордо и Стразбур.

Погледајте како изгледа америчка атлетичарка Кајла Симонс.