МУРИЊО ПРЕСЛИШАО ЦРНО-БЕЛЕ: Узбудљиво у Калчу, браћа Милинковић-Савић споразумни, Наполи убедљив (ВИДЕО)

23.09.2021. 22:38
Žoze Murinjo
Жозе Мурињо / Извор: Реутерс

Клуб са "Дијега Марадоне" не предаје прво место.

Фудбалери Роме и Наполија забележили су победе у петом колу италијанске Серије А, док је Лацио једва извукао живу главу у Торину. Изабраници Жозеа Муриња славили су 1:0 против Удинезеа, а Наполи је Ђенову напустио пре тога постигавши четири гола против Сампдорије и без једног примљеног. Лацијали су играли 1:1.

ГОЛМАН ЈЕ СТАО У ЖИВИ ЗИД УМЕСТО НА ГОЛ: Ситуација никад виђена у фудбалу, исход је срамотан (ВИДЕО)

БРЗО СТИГЛА ЗАМЕНА: Линта нови тренер Вождовца

АЛБАНИЈА, БОСНА, ЦРНА ГОРА: Извучени шешири за Лигу нација, потенцијални противници нам могу бити врло незгодни

Тами Абрахам је био једини стрелац у тријумфу Роме над црно-белим гостима, он је постигао погодак у 36. минуту и донео на тај начин четврту победу свом тиму. Рома сада има 12 бодова и налази се на четвртом месту табеле. У следећем колу дочекују Емполи, док ће у Удинама гостовати Фиорентина.

Наполи зато доминира уз свих пет победа, има гол разлику 14:2 и са чела табеле гледа на остале ривале. После четири гола у мрежи Удинезеа у прошлом колу, сада је једнако убедљив тријумф остварен и у Ђенови, уз два поготка нигеријског нападача Виктора Осимена.

Високи шпиц је довео Наполитанце до предности у 10. минуту. Фабијан Руис је повисио у 39, да би Осимен у 50. отклонио све дилеме око победника. Коначан резултат поставио је Пјотр Зјелински девет минута касније. Сампи је у 73. минуту поништен гол због офсајда у којем се нашао Антонио Кандрева. Наполи у следећем колу чека Каљари, Сампдорија гостује Јувентусу.

Лацио је освојио бод против Торина на гостовању, захваљујући голу Ћира Имобилеа из пенала у надокнади времена – 1:1. Знатно квалитетније су Бикови играли током целе утакмице. Имали су неколико добрих прилика, пре него што их је Хрват Марко Пјаца у 76. минуту довео до предности.

Деловало је да ће бодови остати у Торину, али је Ведат Мурићи у надокнади изборио једанаестерац, а сигуран извођач био је Имобиле за шести гол у првих пет кола Серије А и бод небескоплавих.

У саставу гостију цело друго полувреме одиграо је Сергеј Милинковић-Савић. Његов брат Вања био је на голу Торина комплетну утакмицу. Лацијали су осми на табели са осам бодова пред градски дерби са Ромом. Торино је 10. са седам уочи гостовања у Венецији.