СЕРИЈА А: Влаховић БОЉИ од Михе у српском дербију! Душан СИЛНИ срушио РЕКОРД стар 63 године (ВИДЕО)

05.12.2021. 15:01
Dušan Vlahović
Душан Влаховић / Извор: Реутерс

Спектакуларан меч у Болоњи.

Фудбалери Фјорентине савладали су на гостовању Болоњу резултатом 3:2 (1:1), а меч је обележио погодак Душана Влаховића из пенала којим је српски репрезентативац исписао историју Виоле.

БЕЛИНГЕМ ПУКАО ПОСЛЕ МЕЧА: Судија је већ намештао утакмице, шта да очекујете?

ТРЕЋИ УЗАСТОПНИ ПОРАЗ ЈЕ БИО ПРЕВИШЕ: Марш више није тренер Лајпцига

ПОСТАО ЈЕ ЈУНАК ЛИВЕРПУЛА: Нико не зна да је име добио по легендарном српском кошаркашу (ФОТО)

Репрезентативац Србије је у 67. минуту постигао трећи гол за Љубичасте којим је обезбеђен тријумф, са којим је Влаховић стигао до 30. поготка у календарској години, по чему је ушао у друштво највећих легенди Јувентуса и Интера.

Наиме, Душан је постао тек четврти играч млађи од 22 године којем је то пошло за ногом. Пре њега су то учинили још само бивши Интерови голгетери Ђузепе Меаца (1930.) и Антонио Валентин Ангелиљо (1958.), као и прослављени фудбалер Старе даме Феличе Борел 1933. године.

Уједно, то је био 13. гол Влаховића у сезони, по чему је још више умакао најближем пратиоцу у трци за титулу Капоканонијереа (најбољег стрелца Серије А), а Фјорентини донео вредну победу којом су гости дошли у ситуацију да се боре за Лигу Европе и да први пут, после пет сушних сезона, изађу на међународну сцену.

Фјорентина је повела у 33. минуту голом Малеха, али се на полувреме отишло нерешеним резултатом, јер је Бароу донео изједначење екипи Синише Михајловића само девет минута касније, после асистенције Сванберга.

Почетком другог дела, Бираги је вратио предност на страну Виоле, а већ поменути Влаховић "зацементирао" нови тријумф у 67. минуту.

Болоња је до краја успела само да ублажи пораз преко Хикија у 83. минуту, који је на додавање Орсолинија поставио коначан резултат.

Тим из Фиренце је победом претекао данашњег ривала на табели и сада има 27 бодова на 5. месту, док је Михајловићева екипа остала на 24 поена и тренутно је осмопласирана.

Све најновије вести о Серији А прочитајте на ОВОМ линку.

Погледајте како изгледа Тамара, супруга Славка Вранеша.