СЕРИЈА А: Влашић срушио Верону! Лазовић брине за опстанак у елити

14.05.2023. 14:54
Nikola Vlašić
Никола Влашић / Извор: Профимедиа

Пети погодак хрватског фудбалера...

Фудбалери Торина савладали су Верону у 35. колу Серије А резултатом 1:0. Једини гол на мечу постигао је Никола Влашић. Хрватски везиста је у 29. минуту искористио асистенцију Санабрије, који је пронашао 25-годишњег фудбалера на ивици шеснаестерса, а Влашић sjajnimm ударцем погодио супротни угао за вођство екипе Ивана Јурића.

Mozzart даје највеће квоте на свету: Арсенал 1,85, Фиорентина 2,10, Монпеље 1,95, Унион Сен Жилоаз 2,05!

ВЕЛИКАНИ СПРЕМАЈУ МИЛИОНЕ: Скаути стижу на "Маракану"! Хоће ли Звезда пустити једног од НАЈБОЉИХ?

ТОШИЋ ЈЕ ХЕРОЈ ЛАМИЈЕ: "Бамби" голом задржао тим у елити!

То је за Влашића пети гол ове сезоне, у 34. наступу за Торино.

Уз то има и шест асистенција, а ово му је први гол од новембра прошле године када је погодио и асистирао у победи Торина против Сампдорије 2:0.

Хрватски репрезентативац је извео сјајан ударац са двадесет метара, хируршки прецизно је гађао гол Монтипа који је био немоћан у тој ситуацији. Испоставило се да је то био и преломни тренутак утакмице.

Мада, у наставку меча било је прилика на обе стране, за голеаду, да су нападачи били присебнији.

У једној од најизгледнијих шанси нашао се и Лазовић који је био најближи на одбитак после покушаја саиграча, међутим послао је лопту у спољни део мреже. Пуне руке посла имао је Милинковић-Савић, у неколико наврата је и добро интервенисао и на крају успео да сачувао мрежу.

Три добре прилике у размаку од само пет минута указале су се гостима у другом полувремену, међутим данасје само Влашић био способан да конкретизује иоле озбиљнију акцију - и нико више.

Торино је осми на табели Серије А са 49 бодова и сезону наставља утакмицом против Фиорентине код куће.

Верона је на 17. месту, има 30 бодова, а следи јој гостовање Аталанти.