ШИРОМ ЕВРОПЕ: После АТОМСКОГ продора Костића Ајнтрахт докрајчио Фортуну, успешан деби Ранијерија (ФОТО)

11.03.2019. 22:57
FK Ajntraht Frankfurt
ФК Ајнтрахт Франкфурт / Извор: Реутерс

Окончана кола у Немачкој и Италији.

Одигране су последње утакмице актуелног кола у Бундеслиги и Серији А. Ајнтрахт је као гост победио Фортуну са 3:0, док је Рома као домаћин славила против Емполија са 2:1

ЗВЕЗДАШИ СУ ОДУШЕВЉЕНИ: Марин продужава уговор (ФОТО)

ИГРАО ЛИГУ ШАМПИОНА: Леонардо два пута у мету, погледајте како је ЗАКУЦАО лопту (ВИДЕО)

У Дизелдорфу, повео је домаћин, али је гол поништен и ко зна како би се утакмица развијала. У наставку су уследила и три гола гостију. У стрелце су се уписали Гонсало Пацијенција и Себастијан Халер (два пута). Приликом постављања коначног резултата, највећи део посла одрадио је Филип Костић. После продора Србина по левој страни, Халеру је остало само да убаци лопту у мрежу. Лука Јовић је на терену био до 72. минута, док је Мијат Гаћиновић у екипи Ајнтрахта добио у 80. минуту. После одиграних 25 утакмица, Ајнтрахт је на петом месту са 43 бода. Фортуна је 11. са 31.

У дуелу на "Олимпику" у Риму није било капитена репрезентације Србије Александра Коларова због суспензије, али је његова Вучица славила. Меч је решен у првом полувремену. Стефан ел Шарави је дао гол у 9. минуту, изједначио је Жесус аутоголом у 12. минуту, а коначан резултат поставио је Патрик Шик у 33. минуту. У 88. минуту гол је дао и Раде Крунић, али Емполи није изједначио јер је гол поништен после ВАР-а. Иначе, Рома је од 80. минута била без Алесандра Лоренција, због другог жутог картона.

Ово је био уједно и деби Клаудија Ранијерија на клупи Роме и то успешан.

Тренутно Рома је пета са 47 бодова, а Емполи 17. са 22.