ШИРОМ ЕВРОПЕ: Прштало на Емирејтсу, Хамшик ЗАУСТАВИО шампиона, Гомез УНИШТИО Лазовића (ВИДЕО+ФОТО)

02.04.2017. 17:19
Србијиа Данас
Mančester Siti
Манчестер Сити / Извор: Реутерс

Два дербија обиловала узбуђењима.

У Серији А играно је 30. коло. Синиша Михајловић и Адем Љајић су са Торином били на прагу провалије. Бикови су губили 0:2 од Удинезеа, али су ипак успели да избегну неуспех и головима Моретија и Белотија освоје бод.

ТОРИНО СЕ ИЗВУКАО ИЗ ПОНОРА: Михајловић ПОНОВО причао о Љајићу (ФОТО)

БОМБА: Тренер ВЕЧИТОГ ривала преузима ЦРНО-БЕЛЕ (ФОТО)

Siniša Mihajlović
Синиша Михајловић / Извор: Профимедиа

Дарко Лазовић играо је цео меч у дебаклу Ђенове од Аталанте. Тим из Бергама протутњао је Луиђи Фераријем, наставио са сјајним резултатима и крчи пут ка европској сцени, а меч је обележио троструки стрелац Алехандро Гомез. Домаћин је меч завршио са десеторицом, пошто је Пинила упарио жуте картоне.

Аутогол Палете и невиђено неспретна реакције једног од најбољих голмана планете Ђанлуиђија Донаруме (на 00.15 секунди погледајте гол), утицали су да фењераш Пескара изненади росо-црне и натера их по ко зна који пут ове сезоне да изгубе унапред планиране бодове.

Дерби вечери завршен је мирољубиво: Јувентус је рано повео у Напуљу преко Кедире, али је пораз клуба подно Везува спречио Словак Марек Хамшик изједначивши на 1:1.

Севиља је поново разочарала, ремизиравши и Ла Лиги без голова са нејаким Спортингом из Хихона. Бивши играч Партизана Стеван Јоветић имао је неколико прилика да затресе мрежу гостију, која је ипак остала нетакнута.

У последњем мечу, Барселона је оправдала епитет фаворита са претпоследњом Гранадом. Каталонци су се, међутим, дуго мучили. До предности су дошли тек у последњим минутама првог дела преко Луиса Суареза, али је већ на старту другог полувремена Бога шокирао Блау Грану, која је била ослабљена неиграњем суспендованог капитена Леа Месија. Да ствари легну на своје место, побринуо се Пако Алкасер, вративши вођство гостима, да би Хрват Ракитић и Бразилац Нејмар у судијској надокнади оставили Барсу у трци за титулу.

У претпоследњем мечу 30. кола Премијер лиге, Свонси и Мидлзбро играли су без голова на Либертију. Посластица је виђена на затварању рунде: Арсенал је на Емирејтсу угостио Манчестер Сити. Ни два вођства нису била довољна Грађанима да наставе поход ка трону.

Лерој Сане донео је предност Гвардиолиној чети, да би у финишу полувремена Тео Волкот у гужви са три метра затресао мрежу за изједначење. Радост Тобџија кратко је трајала, јер је Серхио Кун Агуеро у 42. минуту поново донео предност Ситију. Коначан резултат поставио је Мустафи, почетком другог дела, а реми је највише ишао на воденицу Челсија. Плавци су упркос поразу од Кристал Паласа дан раније, профитирали резултатом у дербију.

ПОЗНАТА САТНИЦА КУПА СРБИЈЕ: Партизан рано устаје због Звезде (ФОТО)