ШИРОМ ЕВРОПЕ: Миливојевић ШОКИРАО Матића, ТЕРОР Левандовског (ВИДЕО+ФОТО)

Matić
Матић / Извор: Реутерс

Српски интернационалци са различитим учинком.

Велико изненађење десило се у 30. колу Премијер лиге. Лидер Челси је неочекивано поражен код куће у лондонском дербију, а обрачун српских репрезентативаца припао је Луки Миливојевићу.

Бивши играч Звезде је са Кристал Паласом шокирао Стамфорд бриџ и саиграча из националног тима Немању Матића, који је био у тиму до 59. минута. Миливојевић је одиграо цео меч за госте, а у финишу сусрета зарадио је и жути картон.

МИХАЈЛОВИЋ: Упозорио сам Љајића (ФОТО)

ПОНОВО РАДИ ЗЕКА: Јојић СТРЕЛАЦ за Келн, али на начин на који РЕТКО ПОСТИЖЕ голове (ВИДЕО)

Изабраници Антонија Контеа кренули су по плану и повели у 5. минуту преко Фабрегаса, али је Палас за само 180 секунди преокренуо резултат. Најпре је Заха изједначио у 9. а затим Бентеке постигао испоставило се победоносни гол. Још један велики дерби, припао је Ливерпулу. Црвени су у окршају Мерсисајда савладали Евертон, а најлепши потез на мечу био је гол Фелипеа Кутиња.

Лазар Марковић се са Халом радовао против Вест Хема (2:1). Некадашњи љубимац навијача Партизана провео је на терену свих 90 минута и оставио добар утисак. Чекићари су рано повели преко Керола, да би Робертсон изједначио почетком другог полувремена, а Ранокиа четири минута пре краја сусерта донео радност на трибинама.

Лестер је везао и трећу победу у низу, у лаганом ритму шампион је савладао Стоук и пробио се у мирну луку. Головима Ндидија у првом и Вардија на почетку другог полувремена, Лисице су изашле из резултатске кризе.

Десетковани Јунајтед није сломио отпор Вест Брома, па се на Олд Трафорду гађало празним пушкама. Мурињова чета начинила је корак уназад у борби за титулу и сигурно да ће у наредним утакмицама морати да надокнади пропуштено.

На теренима Бундеслиге, шампион Бајерн био је немилосрдан према Аугзбургу (6:0), дуел је протекао у знаку Роберта Левандовског. Нападач Бавараца постигао је шести хет-трик у свим такмичењима, укључујући и учинак у репрезентацији Пољске и практично зацементирао титулу на Алијанц Арени.

У прилог им је ишао и реми у рурском дербију, пошто су Шалке и Дортмунд одиграли 1:1. Најближи пратилац првака повео је преко Обамејанга, али су домаћи у финишу меча ипак избегли пораз.

Хамбургер је у судијској надокнади дошао до бодова против Келна (2:1), а за Јарчеве је стрелац био бивши играч Партизана Милош Јојић. Ни то, међутим, није помогло гостима да избегну пораз. Филип Костић је одиграо цео меч за Хамбургер, а Невен Суботић за Келн.