ШИРОМ ЕВРОПЕ: Матићев Челси ПОНИЗИО "ђаволе", Мората спасилац Реала (ВИДЕО+ФОТО)

23.10.2016. 18:24 21:21
Matic
Матиц

Манчестер сити у великој кризи.

Челси је уз асистенцију Немање Матића понизио Манчестер јунајтед на повратку Жозеа Муриња на Стамфорд бриџ, Манчестер сити Александра Коларова није победио Саутемптон Душана Тадића (1:1) чиме је пропустио шансу да се усами на првом месту табеле Премијер лиге, Никола Максимовић је постигао првенац у победи наполија, Адем Љајић је голом са пенала у надокнади меча донео бод Торину Синише Михајловића против Лација Душана Басте и Филипа Ђорђевића, а нови прволигаш Лајпциг се победом против Вердера пробио на друго место табеле Бундеслиге.

Челси је у дербију деветог кола Премијер лиге декласирао катастрофално лош Манчестер јунајтед (4:0) и тако се на велика врата вратио у трку за титулу, а "ђаволима" показао да ће се тешко домоћи четвртог места које води у квалификиације за Лигу шампиона. Да ће Челси славити могло је да се наслути већ у 31. секунди после велике грешке одбране гостију и гола Педра. Предност "плаваца" дуплирао је Гери Кејхил после корнера и гужве, а на 3:0 повисио је Азар после одличне асистенције Немање Матића (одиграо цео меч).

Коначан резултат поставио је Нголо Канте после феноменалног соло продора. Бранислав Ивановић због повреде није био у конкуренцији за састав "плаваца".

"Грађани" нису успели да сломе неугодни Саутемптон који је поново показао да боље игра против јачих ривала. „Свеци“, у чијим редовима је Душан Тадић играо до 70. минута, имао је вођство од 27. минута поготком Нејтана Редмонда. Бод „грађанима“ донео је резервиста Келечи Ихеаначо у уводној фази другог дела игре, али домаћин није успео да до краја меча преокрене резултат. У екипи Ситија свих 90 минута одиграо је српски репрезентативац Александар Коларов.

Рачунајући сва такмичења, Манчестер сити је пет мечева у низу без победе. Први пут од 2009. године Пепу Гвардиоли се десило да наниже пет мечева без славља, а у среду га очекује гостовање на Олд Трафорду против Манчестер јунајтеда и Жозеа Муриња. Манчестер сити је после феноменалног старта и 10 узастопних победа значајно пао у форми.

У Ла Лиги Реал Мадрид је победио Атлетик Билбаом резултатом 2:1, а гол одлуке постигао је Алваро Мората у 83. минуту. Реал је и даље на првом месту, са бодом више од другопласиране Севиље.

Наполи се победом на гостовању против Кротонеа вратио у врх табеле. Максимовић је у 33. минуту био стрелац у победи Наполија кад Кротонеом у гостима (2:1), што му је био првенац у новом клубу. Тренер "бикова" Синиша Михајловић и везиста Адем Љајић дочекали су Душана Басту и Филипа Ђорђевића из Лација, а после изузетно занимљивог меча, пуног преокрета, било је 2:2. Љајић је спасио Торино голом са беле тачке у другом минуту надокнаде за коначних 2:2, претходно су Римљани преокренули резултат, са 1:0 на 1:2. Био је то трећи Љајићев гол на претходне две утакмице у Серији А, подсетимо, два пута је тресао мрежу Палерма у понедељак, а пре тога је паузирао скоро три недеље због повреде. Баста је почео меч за Лацио, а заменио га је Ђорђевић у 56. минуту. Сергеј Милинковић-Савић није био у комбинацији за састав Лација.

Интер је поново кикснуо, па се тренеру Франку де Буру све озбиљније дрма клупа. Аталанта је у Бергаму победила "нероазуре" 2:1. Интер нема победу у Серији А још од 21. септембра, кад је славио против Емполија у гостима. Стеван Јоветић је меч поново одгледао са клупе. Рома је резултатом 4:1 победила Палермо, и сада је на другом месту иза Јувентуса.

Нови бундеслигаш Лајпциг се не шали. Клуб из некадашњег источнонемачког града је победио Вердер код куће и тако скочио на друго место, одмах иза неприкосновеног Бајерна. Најзаслужнији за победу Лајпцига био је двоструки стрелац Набил Кејта.