СЈАЈНА УВЕРТИРА ПРЕД ЛИТВАНИЈУ: Орлићи у другом кругу квалификација за ЕП! (ФОТО)

20.11.2018. 16:44
omladinska reprezentacija Srbije
омладинска репрезентација Србије / Извор: Фото: ФСС

Изабраници селектора Ненада Сакића распуцани у одлучујућем мечу.

Сјајан успех остварила је омладинска репрезентација Србије на турниру у Северној Ирској, у квалификацијама за Европско првенство. Изабраници селектора Ненада Сакића победили су вршњаке из Пољске (4:1) и изборили пласман у други квалификациони круг.

ГЕСТ ЗА ПАМЋЕЊЕ: Дегенек срео бившег капитена Звезде! Пао је и ПОКЛОН! (ФОТО)

УЕФА СЕ НАОШТРИЛА: АЕК-у се због НЕВЕРОВАТНЕ ствари спрема казна (ФОТО)

Nenad Sakić
Ненад Сакић / Извор: Фото: ФСС

ЛИВЕРПУЛ ОЗБИЉАН: Шаљу понуду за Србина. Да ли ће задовољити све апетите? (ФОТО)

Утакмицам је обиловала неспретним потезима, пошто су постигнута два аутогола. Најпре је Јакуб Кивиор у 9. минуту довео Орлиће у вођство, да би изједначење Пољацима донео Вања Звеканов савладавши голмана Србије Милоша Гордића.

А онда је на сцену ступио Душан Влаховић. Нападач Фјорентине са два поготка у 36. и 52. минуту отклонио је све дилеме. Само три минута пре другог гола некадашњег голгетера Партизана, у стрелце се уписао и Никола Терзић.

Са нова три бода, Орлићи су осигурали прво место са седам освојених бодова. Иако су убедљиво поражени, и Пољаци су обезбедили пласман у наредну фазу такмичења, пошто имају бољу гол-разлику од домаћина турнира Северне Ирске.

Сјајне вести пред одлучујућу утакмицу сениорског тима Србије, у коме изабраници Младена Крстајића од 20:45 дочекују Литванију и са победом обезбеђују пласман у бараж за одлазак на Европско првенство 2020. године.

СРБИЈА У19 - ПОЉСКА У19 4:1 (2:1)

СТРЕЛЦИ: 1:0 Грабовски аутогол 9, 1:1 Звеканов (аутогол) 25. 2:1 Влаховић 36, 3:1 Терзић 49, 4:1 Влаховић 52.

СТАДИОН: У Колерајну.

СУДИЈА: Ирфан Петљо (Босна и Херцеговина).

ЖУТИ КАРТОНИ: Шеховић (Србија), Михалски (Пољска)

СРБИЈА: Гордић (од 88. Милојевић), Каменовић, Павловић (од 90 1 Поповић), Марковић, Шеховић (од 90 1 Јанковић), Терзић (од 72. Гаврић), Звеканов, Нешковић, Видосављевић, Влаховић, Босић.

ПОЉСКА: Кочалски, Навроцки, Грабовски, Зуравски (од 68. Пореба), Собол (од 68. Велњиак), Лош (од 42. Млински), Скораш, Михалски (од 46. Табиш), Кисел, Богуш, Кивиор.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.