ШОК У НОВОМ САДУ! Спартак НОКАУТИРАО Спарту! Суботичани надомак ИСТОРИЈСКОГ подвига! (ВИДЕО)

26.07.2018. 23:14
FK Spartak
ФК Спартак / Извор: Youtube Printscreen

Велики успех за српски фудбал.

Фудбалери Спартака приредили су велико изненађење у другом колу Лиге Европе. Суботичани су на стадиону "Карађорђе" у Новом Саду победили прашку Спарту 2:0 и са великим капиталом иду у Праг.

МУЧИО СЕ ПАРТИЗАН: Ђукић причао о ИНДИЈАНЦИМА и одговорио ГРОБАРИМА на захтев да ОДЕ са клупе (ФОТО)

ГРОБАРИ БЕСНЕ НА ТВИТЕРУ: И поред ПОБЕДЕ навијачима Партизана ЗАСМЕТАЛА је једна ствар! (ФОТО)

БУНКЕР ЈЕ ПАО: Партизан ПОВЕО против Тракаја! (ВИДЕО)

Домаћин је до вођства дошао већ у осмом минуту, голом Немање Ћаласана. Претходно је прекид извео Главчић, лопту је на другој стативи захватио Ћаласан и погодио за велико одушевљење на трибинама "Карађорђа".

Суботичани су у истом ритму наставили и друго полувреме, па су убрзо дуплирали предност. После 13 минута игре у другом полувремену, сјајну акцију Плавих Голубова голом је крунисао Огњен Ђуричина. Бивши играч Бечеја и Земуна је одлично одреаговао на још боље додавање Шимуре петом.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛИГУ ЕВРОПЕ: Пораз храбрих Нишлија са играчем ВИШЕ! (ВИДЕО)

Победа Суботичана је могла да буде и убедљивија, да је Бојан Чечарић у финишу био присебнији у завршници. Реванш у Чешкој на програму је за седам дана.

СПАРТАК - СПАРТА 2:0

СТАДИОН: Карађорђе у Новом Саду.

СТРЕЛЦИ: Ћаласан 8. Ђуричин 57.

ЖУТИ КАРТОНИ: Јоцић, Шимура, Ђуричин (Спартак), Сурал, Фридек (Спарта).

СПАРТАК: Перић - Текијашки, Керкез, Ћаласан, Вукчевић (од 74. Афум) - Јочић - Ђуричин (од 75. Милошевић), Шимура, Главчић, Савковић - Чечарић (од 85' Марчић).

СПАРТА ПРАГ: Нита - Чипчиу, Радаковић, Каја, Фридек - Станчиу, Кулханек, Канга, Бен Шаим (од 61. Вукадиновић) - Тетех (од 84. Ристић), Плавшић (од 46. Шурал).

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.