СПЕКТАКЛ НА "ОЛД ФИРМУ": Шест голова, два пенала и важан бод за "Полицајце" (ВИДЕО)

07.04.2024. 15:30
Seltik
Селтик / Извор: Профимеди/ИМАГО

Фудбалери Ренџерса ремизирали су на домаћем терену са екипом Селтика резултатом 3:3 у оквиру 32. кола шкотске Премијер лиге.

Нема чега нисмо видели у данашњем Олд Фирму, претпостављамо да је недостајао једино још црвени картон, а слађи бод је на крају ипак припао домаћину без обзира што није славио.

"Зелени" су на најбољи могући начин отворили меч на Ајброксу пошто је већ у првом минуту уследио хладан туш за домаће навијаче.

Велику грешку Тавернијеа исклористио је упорни Даизен Маеда како би на прилично необичан начин савладао Батленда и довео Селтик у вођство.

Средином првог дела игре, узвратио је Ренџерс покушајем Голдсона чији је ударац завршио преко гола, да би на другој страни покушај Маеде успео да укроти Батленд.

Судија Битон је консултовао ВАР пре него што је досудио пенал за госте, а сигуран са беле тачке у 34. минуту био је Мет О'Рајли који је удвостручио предност Ренџерсовог мрског ривала.

Друго полувреме почело је теренском иницијативом Ренџерса захваљујући којој је домаћин и стигао да смањи предност.

Битон је у 55. минуту досудио пенал за екипу Филипа Клемана, а велику грешку из првог полувремена голом је исправио Џејмс Таверније.

Само два минута касније, Ренџерс је постигао још један гол, али је он био поништен због офсајда у којем се нашао Десерс.

Није то обесхрабрило "полицајце" који су наставили са опасним нападима, а такав приступ им се и исплатио у 86. минуту када је после одбитка са десетак метара Абдалах Сима у потпуности вратио свој тим у игру.

Радост домаћина трајала је мање од два минута јер је толико било довољно Адаму Иди да у свом дебитантском Олд Фирму спретно постигне погодак и донесе нову предност Селтику.

Постс фром the soccer
community он Reddit

Ту узбуђењима није било краја, пошто је резервиста Раби Матондо у трећем минуту надокнаде времена сјајно гађао супротан угао голмана домаћина и искоса с леве стране затресао мрежу.

Слађи бод данас је сасвим сигурно припао Ренџерсу који се налази на другој позицији Премијер лиге са 74 бода, једним мањем од Селтика који има и утакмицу више.

Шампионска трка у Шкотској је далеко од готове...