СРБИЈА У ЧЕТВРТФИНАЛУ ЕП: Реми са Шпанцима и победа Италије одвели Орлиће у нокаут фазу

24.05.2023. 18:50
kadeti
кадети / Извор: МН Press

Сјајан резултат.

Кадетска фудбалска репрезентација Србије (играчи до 17 година) пласирала се у четвртфинале Европског првенства у Словенији.

"Партизан ће играти Лигу конференција, то је за индијанске клубове, на шта су спали..."

ДА ЖАЛИМ ШТО НИСМО ОСВОЈИЛИ ЛИГУ ЕВРОПЕ: Милојевић са Звездом има прилику да испише историју

Тренер Чукаричког цитатом Жељка Обрадовића најавио финале са Звездом

Изабраници Александра Луковића ремизирали су са Шпанијом (1:1) у последњем колу групе Б и са другог места отишли у нокаут фазу, где ће им противник бити селекција Пољске.

Орилићима је ишао на руку и резултат у мечу Словеније и Италије, где су Азури славили 3:0 и тако након групне фазе - прва је Шпанија са седам бодова, Србија има четири, док Словенија и Италија по три бода.

Србија је против Шпаније углавном била усресређена на дефанзиву, али и поред иницијативе Фурија није успела да створи озбиљнију прилику, а наши момци су из прве праве дошли до гола.

Играо се 68. минут када је Поповић феноменалном асистенцијом из колена пронашао Максимовића на другој стативи, коме није било тешко да превари Хименеза.

Издржали су Орлићи десет минута против фаворизованог ривала. Јамал је феноменалним ударцем поравнао резултат.

До краја дуела није било голова и Орлићи су букирали место међу осам најбољих екипа.