СРБИН ДОНЕО ТРОФЕЈ СЕВИЉИ: Дмитровић БРИЉИРАО у напетом мечу!

20.07.2023. 09:16
Marko Dmitrović
Марко Дмитровић / Извор: Профимедиа

Невероватна партија нашег голмана...

Фудбалери Севиље су на свом стадиону победили Индепедијенте дел Вале након бољег извођења пенала. Било је 1:1 након 90 минута, а 4:2 у пеналима и тако је Севиља освојила ново такмичење, УЕФА-КОНМЕБОЛ клупски изазов.

БУРА У ЛОНДОНУ: Митровић не жели више да игра за Фулам (ВИДЕО)

СЛОВАН СЛАВИ БОРЈАНА: Канађанин одбранио пенал и погурао свој тим ка другом колу квалификација за ЛШ (ВИДЕО)

ПОЈАЧАВАЈУ СЕ ГРАДСКИ РИВАЛИ: Квадрадо у Интеру, Рејндерс нови играч Милана

УЕФА и КОНМЕБОЛ основали су ново takmmičenje у коме се састају освајач Лиге Европе и победник Копа Судамерикана. Ове године су то Севиља и Индепедијенте дел Вале.

Трофеј је ове године понео је име по некадашњем фудбалеру Севиље Антонију Пуерти који је преминуо 2007. године са само 22 године од срчаног удара.

Севиља с обзиром на то да је у току пауза, а припреме још увек није ни започела како доликује, играла је без Немање Гудеља, Ивана Ракитића и бројних других играча.

Примили су већ у 10. минуту гол након грешке одбране. Голман Марко Дмитровић је био у центру пажње током пенал серије када је ногама одбранио шут Марсела Морена. За то време његови саиграчи су погодили сва четири пенала која су извели.

Севиља је ипак успела да дође до изједначења. Педро Ортиз је снажно шутирао и изборио свом тиму пенале.

Дмитровић је већ на почетку прочитао намеру Лоренца Фаравелија и одбранио пенал. Сви његови саиграчи били су успешни.

Следећа прилика за трофеј за Севиљу је 16. августа када ће против Манчестер ситија играти УЕФА Суперкуп.