БИВШИ ГОЛМАН ЗВЕЗДЕ ПОДИГАО ПЕХАР: Рајковићу Лига Куп Израела!

15.12.2017. 12:23
Predrag Rajković
Предраг Рајковић / Извор: Реутерс

Померио све границе.

Репрезентативни чувар мреже и наследник Владимира Стојковића у тиму Орлова Предраг Рајковић, освојио је први пехар са Макабијем! Клуб из Тел Авива славио је у Тото (Лига) купу, у коме се такмиче и друголигашке екипе, а у борби за трофеј плаво-жути су савладали браниоца титуле Хапоел Бер Шиву (1:0).

ФСС ДОНЕО ОДЛУКУ: Златне лопте Милојевићу и Стојковићу

БРУЈЕ ДРУШТВЕНЕ МРЕЖЕ: Вишеструки ШАМПИОН "лиге петице" жели репрезентативца Србије!

НА МАРАКАНИ ОДЛУЧИЛИ: Спремљен НОВИ уговор за Милојевића!

Рајковић је одличним интервенцијама током утакмице допринео да Макаби са петим пехаром постане најтрофејнији клуб у Лига купу, такмичењу које траје од 1984. године.

Гол одлуке у 83. минуту дао је исландски интернационалац Видар Кјартасон, а љубимац Делија је пре тога више пута сјајно одбранио шутеве противничких играча

О Рајковићевом учинку најбоље сведочи податак да је Макаби у седам мечева забележио шест победа и реми, а Златни Орлић са Новог Зеланда 540 минута није примио гол!

– Веома сам срећан због освојеног трофеја који је донео огромну радост нашим навијачима. Утакмица против великог ривала је била веома узбудљива, али смо на крају заслужено славили. Овај тријумф је од великог значаја за клуб и цео тим. Сигуран сам да ће нам овај трофеј много значити пре свега на пољу самопоуздања у трци за шампионску титулу који силно желимо да освојимо, рекао је Рајковић.

Довољно је рећи да у екипи коју са клупе предводи некадашњи играч Барселоне Ђорди Кројф, син преминуле легенде Јохана Кројфа, члан Орлова у 36 утакмица чак 21 пут није вадио је лопту из мреже.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.