СРБИН НАСТАВЉА ДА ХАРА АМЕРИКОМ: Јовељић најбољи стрелац МЛС лиге

24.03.2024. 10:00
Dejan Joveljić
Дејан Јовељић / Извор: Профимедиа

Пружа импресивне партије.

Српски фудбалер Дејан Јовељић наставља да игра феноменално и на старту нове сезоне у америчкој МЛС лиги. На првих пет утакмица постигао је пет голова, а Лос Анђелес Галакси је после великог преокрета успео да савлада Канзас Сити резултатом 3:2.

Један од јунака тријумфа био је и Дејан Јовељић.

Канзас је повео голом Немање Радоје, некадашњег аса Војводине који је стигао до свог првенца у МЛС. До краја полувремена Канзас је успео да дуплира предност, пошто је у надокнади времена Агада затресао мрежу за 2:0.

Међутим, у наставку меча виђена је потпуна доминација екипе из ЛА. Завалете је у 72. минуту смањио на 2:1, а само три минута касније Јовељић је затресао мрежу и донео изједначење свом тиму. Коначних 3:2 поставио је Марко Делгадо у 80. минуту.

Јовељић је сада са пет голова најбољи стрелац МЛС лиге.