СРПСКИ ТАНДЕМ ДОМИНИРА: Сергеј два пута погодио, Митровић асистент (ВИДЕО)

07.10.2023. 19:47
Aleksandar Mitrović
Александар Митровић / Извор: Профимедиа

Ал Хилал на врху...

Фудбалери Ал Хилала савладали су као гости Ал Ахдуд са убедљивих 3:0 у мечу деветог кола шампионата Саудијске Арабије.

(ПОЛУВРЕМЕ) ЛУЧАНСКИ БЕДЕМ ОДОЛЕВА НАПАДИМА ПАРТИЗАНА

ЛА ЛИГА: Енглез наставља да "терорише" у дресу Реала

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Брилијантна победа Новог Пазара у сенци СКАНДАЛА и СРАМОТНОГ скандирања

Овим тријумфом Ал Хилал је преузео лидерску позицију у шампионату са бодом више у односу на Ал Тавон.

Велику улогу у новом тријумфу Ал Хилала имали су српски репрезентативци Сергеј Милинковић-Савић и Александар Митровић. Сергеј је постигао два гола, а Митровић уписао асистенцију.

Ал Хилал је повео у 10. минуту поготком Бразилца Мичела, а ствари су за госте постале још повољније када је црвени картон зарадио играч Ал Ахдуда Саед Ал Рубале у судијској надокнади првог дела.

Дилеме око победника решене су у 71. минуту када је српски тандем креирао други погодак Ал Хилала. Митровић је био асистент, а Милинковић-Савић стрелац за госте.

Свој други гол на утакмици Сергеј Милинковић-Савић постигао је седам минута пре краја након што је претходно Ал Давсари промашио једанаестерац за госте.