СУПЕРЛИГА: Лазар ЗАЉУЉАО Јавор, Партизан СИГУРАН у Ивањици (ВИДЕО+ФОТО)

25.09.2019. 16:31 17:13
Igrači Partizana
Играчи Партизана / Извор: Фото: фкпартизан

Освајач Купа Србије гостује у Ивањици.

Фудбалери Партизана савладали су на гостовању у Ивањици Јавор са 2:0 (1:0), у одложеној утакмици другог кола Суперлиге Србије. Тренер црно-белих, Саво Милошевић, одлучио је да укаже шансу Лазару Марковићу од старта утакмице, први пут од његовог повратка у Хумску, а популарни Маркец му се одужио са два лепа поготка вредна нова три бода.

Партизан је повео у 26. минуту после добре акције Брежанчића и Суме, који је мајсторски пронашао Марковића, а овај је прецизним ударцем савладао немоћног голмана домаћих Лазовића. Црно-бели су дуплирали вођство 15-ак минута пре краја сусрета када је исти играч упутио прави пројектил са дистанце у леви горњи угао Јаворовог гола.

Освајач Купа Србије у наредном колу гостује на "Чаиру" екипи Радничког, а у четвртак их очекује нови европски изазов, путовање у Казахстан на мегдан Астани.

Ток утакмице могли сте да пратите уживо на порталу Србија данас.

ПОХВАЛИО СЕ: Велико појачање Партизана ОТКРИЛО где ће живети у Београду!

ОГЛАСИО СЕ И NATHO: Израелац ОБЈАВИО оно што су Гробари дуго ишчекивали!

НЕМА МИРА: Бивши играч црно-белих ПОТПИСАО за 11. клуб у каријери!

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90. минут
Динга мења Вујачића.
86. минут
Баришића мења Никола Милошевић, син Сава Милошевића.
80. минут
Друга измена у редовима домаћих. Јовановић мења Крнића.
77. минут
Игор Бонџулић, тренер Јавора, одлучио је да направи прву измену. Цветановић је заменио Чучкића.
75. минут
Марковић је ефектним голом савладао Лазовића и дулирао предност гостију. Била је то права бомба Маркеца којом Партизан долази до мирног финиша у Ивањици.
73. минут
Непрецизан ударац Лутовца.
70. минут
Нова јавна опомена за Ивањичане, Лукић је показао жути картон Павишићу.
69. минут
Жути картон у екипи Јавора зарадио је Пишчевић.
64. минут
Јавор је покушао из прекида, центаршутем са десног бока, али је Стојковић успео да ухвати лопту. Партизан чува минималну предност из 26. минута.
61. минут
Нова прилика за Јавор, после слабе реакције одбране гостију. Лопта је прошла кроз срце казненог простора, али је нико није захватио. Друга измена у Партизану. Уместо младог Стевановића улази Лутовац.
55. минут
Велику шансу пропустио је резервиста Петар Гигић, Милетић му је вратио главом лопту у петерац, а он је шутирао недовољно прецизно, па је Лазовић успео да интрвенише.
48. минут
Велика шанса за Пишчевића на почетку другог полувремена који је шутирао надомак казненог простора, али је лопта отишла преко гола.
46. минут
Саво Милошевић је одлучио да замени "пожутелог" Садика, уместо кога је ушао Петар Гигић.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45 6. минут
Последњу прилику у првом делу имао је Јавор, али Партизан на велики одмор одлази са минималним вођством.
45 4. минут
Лепа ситуација за Партизан који је имао три на три. Млади Стевановић, који данас слави 17. рођендан, је проиграо Садика који је из изгледне позиције промашио гол.
45. минут
Главни арбитар Лукић је показао да ће се играти још шест минута надокнаде времена.
43. минут
Брежанчић је изборио корнер, а интересантно је да је то први ударац из угла за црно-беле на мечу. Центрирао је Стевановић, али је Амановић реаговао и отклонио опасност.
41. минут
Нови покушај Лазара Марковића, али овога пута је био непрецизан. Одмах затим домаћи пропуштају још једну прилику. Стојковић је одлично излетео и збунио Мркаића, па је лопта само прошла кроз срце шеснаестерца црно-белих.
39. минут
Јавор се отворио и напада после примљеног поготка, али без великих прилика пред голом гостију.
31. минут
Велика грешка одбране Партизана, али је Стојковић на време истрчао и спречио изједначење.
26. минут
Одмах у следећем нападу Марковић погађа, на сјајну асистенцију Суме који му је упутио пас кроз срце одбране. Лазар је рутински савладао Лазовића и донео предност гостима.

26. минут
Покушао је Марковић продором по левом боку, али је шутирао право у голмана.
23. минут
Пар покушаја Партизана, од којих је најозбиљнији био Вујачићев, али ван оквира Лазовићевог гола. Све боља игра гостију.
20. минут
Жути картон за Јавор добио је Јевремовић.
19. минут
Први жути картон на мечу добио је Умар Садик, после старта над Пишчевићем.
16. минут
Велика шанса за домаће преко Амановића, који је покушао после корнера, али Стојковић није морао да интрвенише. Остаје 0:0 у Ивањици.
13. минут
Први конкретан ударац црно-белих упутио је Шћекић, после продора Суме, али је лопта отишла преко гола Лазовића.
11. минут
Партизан је преузео теренску иницијативу, али никако да пробију организовану зону испред гола домаћих.
8. минут
Прва озбиљнија акција црно-белих која је завршена без шута ка голу Лазовића, због лошег центаршута Милетића.
5. минут
Тврда игра у Ивањици, између два казненог простора. Ниједан тим још увек није упутио шут ка голу.
2. минут
Одмах на старту меча Сума се пожалио на повреду, али неће бити потребе да Милошевић мења.
1. минут
Почетни ударац извели су фудбалери Јавора.

1. полувреме

ЈАВОР - ПАРТИЗАН 0:2 (0:1)

СТАДИОН: Градски у Ивањици

СУДИЈА: Лазар Лукић

СТРЕЛЦИ: Марковић у 26. и 75. за Партизан

ЈАВОР:  Лазовић, Цуцкић (од 77. Цветковић), Колаковић, Павишић (од 87. Милошевић), Амановић, Јевремовић, Пишчевић, Петковић, Долмагић, Севић, Крнић (од 80. Јовановић). Клупа: Поледица, Ђерић, Маричић, Милошевић, Звеканов, Јовановић, Цветковић. Тренер: Бонџулић.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Милетић, Вујачић (од 90. Динга), Остојић, Брежанчић, Шћекић, Здјелар, Ф. Стевановић (од 61. Лутовац), Сума, Марковић, Садик (од 46. Садик). Клупа: Н. Стевановић, Динга, Шеховић, Лакчевић, Л. Павловић, Лутовац, Гигић. Тренер: Милошевић.

ШТА ЈЕ БРЕ ОВО? Уефа НАПРАВИЛА промене у Лиги нација, Хрвати ПРОФИТИРАЛИ, ево шта ово ЗНАЧИ за Србију

НИЈЕ САМО ПОБЕДА У ДЕРБИЈУ: Партизанов фудбалер добио НАЈЛЕПШИ рођендански ПОКЛОН!

НОВА СПОРТСКА ТРАГЕДИЈА: Преминуо усред меча! Али је његова СМРТ изазвала потпуно ЛУДИЛО (ВИДЕО)