СУПЕРЛИГА: Јавор издржао у Београду, реми на Маракани

25.10.2020. 20:36
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Други узастопни нерешен меч Црвене звезде.

Фудбалери Јавора направили су изненађење у 12. колу Суперлиге Србије и успели да одоле на стадину ''Рајко Митић'' против Црвене звезде у мечу који је завршен 0:0 (0:0). Ово је био други узастоипни реми шампиона Србије после нерешеног резултата у вечитом дербију, а црвено-бели нису искористили ни једанаестерац пошто је шут Мирка Иванића одбранио Ђорђе Лазовић.

ШТА МУ ЈЕ БИЛО НА ПАМЕТИ? Застрашујући потез Ле Талека црвени картон је био једина опција (ВИДЕО)

МИХА ОТВОРИО ДУШУ: Осећам се ЛОШЕ због њих!

СТАРТ ЗА ЗАТВОР: Бивши играч Звезде КРАМПОНИМА ударио у главу противника (ВИДЕО)

Јавор није дошао у Београд да се брани и гости су на старту у неколико ситуација запретили Звезди, која је ипак убрзо успела да успостави контролу и има теренску иницијативу. Неколико прилика имао је тим Дејана Станковића у првих 45 минута, а најбољу је пропустио Мирко Иванић у 38. минуту, али је Лазовић успео да одбрани. У другом полувремену је Станковић на терен послао Фалћинелија, Родића и Катаија који је и изнудио пенал, иако је утисак да је фаул био на самој граници казненог простора, а Иванићев ударац је одбранио Лазовић у 59. минуту. Убацио је Станковић и Павкова који је имао одличну прилику у 74. минуту, али је Лазовић рефлексно успео да одбрани његов покушај главом. Нставила је Звезда до краја са нападима, али су огсти успели да се одбране и у Ivqanjicu понесу велики бод.

Фудбалери Црвене звезде од 21 час дочекаће на стадиону ''Рајко Митић'' екипу Јавора у 12. колу Суперлиге Србије. Црвено-бели ће против гостију из Ивањице покушати да наставе серију добрих резултата у домаћем шампионату, после пораза од Хофенхајма на старту групне фазе Лиге Европе.

Тренер Црвене звезде Дејан Станковић одлучио је да направи неколико промена у тиму како би одморио носиоце игре, док се у тим вратио Мирко Иванић који је паузирао због корона вируса. Звезда је фаворит против Јавора у Беграду пошто ће ово бити 13. дуеал ова два тима на стадиону ''Рајко Митић'', а домаћин је остварио 10 победа уз само два пораза, од којих је други био пре 10 година. Текстуални пренос меча можете пратити испод.

90 4. минут
Крај меча. Јавор је успео да освоји бод у Београду, док је Звезда ремизирала други узастопни меч у шампионату.
90. минут
Утакмица је продужена три минута.
88. минут
Прилиак за Јавор, Луковић је шутирао, Поповић без проблема успео да одбрани.
83. минут
Добро је прошао Катаи по левој страни и убацио пред сам гол, али је Лазовић на време интервенисао.
79. минут
Павков је покушао са 16 метара, али је шутирао поред гола.
74. минут
Сјајну шансу имао је Павков на убацивање Катаија, али је Лазовић чудесно одбранио његов ударац.
73. минут
Последња измена у Звезди, уместо Бена ушао је Алекса Вукановић.
70. минут
Одлично је шутирао Катаи, али је Лазовић избацио у корнер после којег је Ераковић имао веома добру прилику, али је главом шутирао поред гола.
66. минут
Још једна измена у Звзеди и прва измена у Јавору. Уместо Иванића, ушао је Милан Павков, а код гостију је ушао Ибрахим Танко уместо Илића.
62. минут
Шанса за Звезду, Фалћинели је убацио на петерац, а Иванић из одличне позиције лоше шутирао.
59. минут
Мирко Иванић није искористио једанаестерац за Црвену звезду. Оборен је Александар Катаи, стиче се утисак на ивици шеснаестерца, а судија Чоловић показао је на белу тачку. Ипак, Лазовић је одбранио шут Иванића.
54. минут
Прва прилика за црвено-беле у другом полувремену. После једне полуконтре Бен је пробао са ивице шеснаестерца, али је шутирао поред гола.
51. минут
Први покушај Јавора у другом полувремену, Оташевић је шутирао са двадесетак метара, али је лопта отишла поред гола.
46. минут
Почело је друго полувреме. Дејан Станковић извршио је троструку измену. У свлачионици су остали Андрија Радуловић, Срђан Спиридоновић и Жељко Гаврић, а уместо њих су ушли Милан Родић, Дијего Фалћинели и Александар Катаи.

II ПОЛУВРЕМЕ

45. минут
Крај првог полувремена.
44. минут
Веома добра прилика за Јавор, Маричић је центрирао, а Звеканов из добре позиције лоше захватио лопту главом и шутирао преко гола.
38. минут
Сјајна шанса за Звезду. Иванић је шутирао главом из одличне позиције, Лазовић успео да одбрани, а на лопту натрчао Гобељић који је из изгледне позиције шутирао поред гола.
31. минут
Још једном је покушао Спиридоновић, али само корнер за Звезду после којег је Николић са 16 метара шутирао преко гола.
28. минут
Спиридоновић је покушао са 16,17 метара, али је његов ударац завршио високо преко гола.
19. минут
Нови покушај Звезде, тачније Гаврића који је из слободног ударца шутирао право у Лазовића.
17. минут
Прва нешто конкретнија акција Звезде, мада Гаврић није имао намеру да шутира, већ се лопта више одбила од њега, а Лазовић није имао проблема да укроти ту лопту.
7. минут
Веома офанзивно је кренуо Јавор. Гости су имали прилику, али је Илић главом шутирао високо преко гола.
3. минут
Јавор први прети, али гости после продора са десне стране имају само корнер после којег није било узбуђења.