СУПЕРЛИГА: Голеада на крову, ГОЛУБОВИ зимују на трећем месту (ВИДЕО)

08.12.2017. 19:34
zastava Fudbalskog kluba Spartak iz Subotice
застава Фудбалског клуба Спартак из Суботице / Извор: МН Press

Сјајан меч између Вождовца и Спартака у уводном мечу 21. кола.

Фудбалери суботичког Спартака савладали су Вождовац у гостима резултатом 3:2, у дербију којим је отворено 21. коло Суперлиге Србије. Дуел трећепласиране и четвртопласиране екипе на стадиону "на крову" припао је гостима, највише захваљујући двоструком стрелцу Милету Савковићу.

КЕЖМАН: Сергеј НИЈЕ на продају (ФОТО)

ПЕШИЋ ЗА СРБИЈУ ДАНАС: Против Келна нисмо завршили посао, чекају нас Борац и Партизан

Савковић је Суботичанима донео предност у 26. минуту, Ивановић је са беле тачке повисио на 2:0 почетком другог полувремена, да би наду домаћину донео Филиповић десетак минута пре краја.

КЛОП ПОТВРДИО: Лоше вести за Ливерпул (ФОТО)

Међутим, Савковић је нешто више од 120 секунди касније поново савладао голмана ’Змајева’ Зорана Поповића и, чинило се, решио питање победника.

Али ни ту није био крај узбуђењима јер је Ћирковић неколико тренутака касније смањио и обезбедио неизвесну завршницу. Ипак, гости су одолели на Вождовцу и заслужено стигли до 11. тријумфа у првенству.

Овим тријумфом Спартак је задржао трећу позицију са 39 бодова, четири више од данашњег противника.