СУПЕРЛИГА: Лалатовић није успео да сачува Младост, Новосађани испали у нижи ранг

22.05.2023. 20:16
FK Mladost GAT
ФК Младост ГАТ / Извор: МН Press

Последње коло ће решити преостале дилеме око путника у другу лигу.

Фудбалски клуб Младост ГАТ из Новог Сада испао је из Суперлиге Србије после данашњих утакмица претпоследњег, 36. кола. Младост је данас у Новом Саду одиграла без голова са Напретком из Крушевца. Клуб из Новог Сада се тренутно налази на последњем месту на табели плеј-аута са 30 бодова, а испред су Јавор и Радник са по 34 бода коло пре краја сезоне. После последњег кола плеј-аута биће познато ко ће поред Младости играти у Првој лиги Србије, а који тимови ће се борити у баражу за опстанак.

НИЈЕ ЖЕЛЕО ДА ПРЕЋУТИ: Огласио се и Владимир Стојковић после одлуке да Партизан забрани улаз бившим играчима (ФОТО)

ВЕСТИ ИЗ ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ: Улазнице за финале Купа Србије у продаји од уторка

УЕФА ПРЕЛОМИЛА: Познато ко суди европска ФИНАЛА!

Спартак из Суботице победио је у Нишу екипу Радничког 1:0. Гол за Спартак постигао је Срђан Хрстић у 14. минуту. Он је претходно извео пенал за свој тим, али је голман Радничког Димитрије Стевановић зауставио ударац Хрстића, који је натрчао на лопту и убацио је у мрежу. Раднички је од 43. минута играо са фудбалером мање, пошто је искључен Андреја Стојановић.

Фудбалери Радника победили су у Сурдулици екипу Колубаре 2:1. Радник је оба гола постигао из пенала, а у листу стрелаца уписали су се Андрија Радуловић у 16. и Петар Кунић у 47. минуту. Једини гол за Колубару постигао је Дамир Садиковић у 27. минуту. Младост из Лучана је у Ивањици победила Јавор 1:0 голом Николе Јојића у 83. минуту.