СУПЕРЛИГА: Партизан ДЕКЛАСИРАО Вождовац, Ђурђевић и Леонардо на КОТИ 15 (ВИДЕО)

18.03.2017. 18:53
Leonardo
Леонардо / Извор: МН Press

На стадиону у Хумској одиграна утакмица 27. кола националног шампионата.

Партизан је био силовит у утакмици 27. кола Суперлиге Србије. Екипа Марка Николића убедљиво је савладала Вождовац (4:0), за 20. тријумф у сезони, а стрелци су били Урош Ђурђевић (два), Леонардо да Соуза и Никола Миленковић. Као што је речено, од првог звиждука судије Зорана Широког црно-бели су доминирали, а играчи Илије Столице веома ретко су претили Филипу Кљајићу. Уосталом, шута у оквир гола није било. Треба рећи и да Змајеви нису завршили меч у Хумској у комплетном саставу, пошто је Милош Михајлов у 61. минуту добио жути картон. Ипак, то није у многоме утицало на резултат, пошто је тада већ било 3:0 за Парни ваљак.

Змајеви у Хумској, Николић је изабрао СТАРТЕРЕ (САСТАВИ)

ПАРТИЗАН ТРАЖИ ГОЛМАНА: Кљајић НАПУШТА Хумску! (ФОТО)

Партизан сада заостаје три бода за водећом Црвеном звездом, док је у овом тренутку Вождовац први "испод црте" у борби за плеј-оф.

Већ од уводних минута, домаћин је кренуо у потпуну офанзиву, а то се и очекивало пошто су стартери били Ђурђевић, Леандре Тавамба и Леонардо. После почетних прилика, црно-бели су материјализовали опсаду гола Зорана Поповића. Ђурђевић је маестрално "ухватио" лопту после центаршута Тавамбе, за радост (не баш много) навијача црно-белих.

Мало касније, у 23. минуту, могао је Ђурђевић да се поново упише у стрелце, али његов покушај лоба није био успешан. Само два минута касније, Вождовац је покушао преко Ненада Маринковића. Некадашњи играч Партизана је покушао са више од 20 метара, али је био непрецизан. Десетак минута касније, после грешке Синђића, Ђурђевић је кренуо ка Поповићу, alli је голман Вождовца успео да заустави снажан ударац. Када је прво полувреме ушло у завршницу, Марко Јанковић је центрирао са стране, лопта је дошла до Леонарда, који је на тај начин себи честитао рођендан.

ГРОБАРИ, ВИДЕСТЕ ЛИ ОВО? Како је Ђурђевић само ухватио лопту, за ове МАКАЗИЦЕ (ВИДЕО)

ХОЋЕ ДА БУДЕ НА ВРХУ: Леонардов гол за Партизанов миран сан (ВИДЕО)

На одмор се отишло са 2:0 у корист црно-белих, а на нове голове се није много чекало. Ипак, погоцима је претходио веома лош шут Тавамбе, са само неколико метара.

Само минут касније, мрежу Вождовца је погодио и млади Никола Миленковић о чијем се трансферу у Фјорентину много причало ових дана. Дефанзивац се одлично снашао после велике гужве у казненом простору. У 61. минуту, Михајлов (и он играо за Партизан) је направио прекршај над Тавамбом, за други жути картон. Сигуран са беле тачке био је Ђурђевић за свој 15. гол у сезони. На тај начин се изједначио са Леонардом, на врху листе стрелаца.

Николић је у наставку дао шансу Немањи Михајловићу, Ђорђу Јовановићу и Владимиру Ђиласу. Шансе су се ређале, али нових голова није било. Поменутих четири је било довољно за 23. узастопну такмичарску утакмицу без пораза.

Сада следи пауза због обавеза репрезентације, а у наредном колу Партизан очекује гостовање Радничком. Вождовац ће бити домаћин Војводини.

ПАРТИЗАН - ВОЖДОВАЦ 3:0

СТРЕЛЦИ: Ђурђевић 9, Леонардо 44, Миленковић 54.

СТАДИОН: Партизана

СУДИЈА: Зоран Широки (Смедерево)

ЦРВЕНИ КАРТОН: Михајлов

ПАРТИЗАН: Кљајић, Вулићевић, Миленковић, Остојић, Милетић, Евертон, Косовић, Јанковић (од 73. Михајловић), Леонардо, Тавамба (од 77. Јовановић), Ђурђевић (од 80. Ђилас).

ВОЖДОВАЦ: Поповић, Филиповић, Михајлов, Синђић, Путинчанин, Петровић, Николић, Маринковић, Зец, Ћирковић (од 51. Красић), Дражић (од 64. Гајић).

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Пазарци су чекали, чекали и ДОЧЕКАЛИ победу код куће (ВИДЕО)