ЗВЕЗДИ ПРИЈАЈУ ПРОТИВНИЦИ У ПЛАВОМ: Нова голеада црвено-белих, у Сурдулици страдао Радник!

01.11.2020. 14:21 17:02

Актулени шампион Србије распуцан пред Гент.

У комбинованом саставу, Црвена звезда савладала је Радник из Сурдулице у утакмици 13. кола Суперлиге Србије резултатом 4:1 (2:0). Меч на југу наше државе обиловао је бројним шансама, посебно у другом полувремну, а изабраници Дејана Станковића потврдили су да голеада против Слована на Маракани није била случајност.

БЕНОВОЈ КРИЗИ ЈЕ ДОШАО КРАЈ: Био је довољан само један разговор са Станковићем

ОНИ СУ ПАЊЕВИ: Торцида на оригиналан начин показала шта мисли о играчима Хајдука после пораза (ФОТО)

ЉУБИМАЦ ДЕЛИЈА ПРИЗНАО: Овај ПОТЕЗ ми је СПАСИО каријеру!

Прво полувреме почело је прилично мирно, испитивање снага трајало је 10-так минута, а онда је у 16., Жељко Гаврић лепим ударцем савладао голмана Костића. Мреже су мировале до 40. минута, Ричмонд Боаћи је шутирао са неколико метара, Костић је лопту одбио, а Ел Фарду Бен је све испратио И дуплирао предност актуленог шампиона Србије – 2:0. Са тим резултатом се отишло на одмор.

Офанзивно је Радник кренуо у других 45. минута. Макарић и Спасић су имали изгледне прилике, али када их не искористите следи казна. У 53. минут Гелор Канга ударцем са дистанце повећава предност на 3:0, међутим само три минута касније, Павлов смањује на 3:1. Сјајно се Украјинац снашао у шеснаестерцу црвено-белих и након корнера савладао Борјана. Коначан резултат поставио је Алекса Вукановић у 63. минуту рутинском завршницом у петерцу Радника.

Са нова три бода црвено-бели су се учврстили на првом месту Суперлиге са 35 освојених бодова, Радник је на 15. месту са 14 бодова.

Црвена звезда се окреће обавезама у Лиги Европе. У четвртак на Маракану долази Гент. Утакмица почиње у 21.00.

Како је текао меч, из минута у минут, можете прочитати у наставку текста.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Радник Сурдулица - Црвена звезда 1:4!

81. минут
Последња измена у Звезди. Радуловић мења Гаврића.

76. минут
Гобељић ј епокушао да лобује Костића. Ударац Звездиног универзалца погађа пречку.

72. минут
Иванић и Крстовић мењају Спиридоновића и Боаћија.

69. минут
Вукановић је био близу свој другог поготка. Његов ударац главом завршава поред гола Костића.

64. минут
Нова промена у екипи Радника. Стаменковић мења Богдановског.

63. минут
ГОООЛ! Вукановић се у петерцу најбоље снашао. Први гол бившег играча Напретка у сезони.

60. минут
Много боља игра Радника у другом полувремену.
57. минут
Двострука измена код гостију. Вукановић мења Бена, Панков Ераковића.
56. минут
ГОООЛ! Радник смањује предност Звезда. Украјинац Павлов се лепо снашао након корнера.

53. минут
ГОООЛ! Гелор Канга је коначно погодио. Његов ударац са 18 метара завршио је у голу Радника - 3:0!

51. минут
Почео је Радник друго полувреме прилично офанзиво. Спасић са ивице шеснаестерца шутира поред десне стативе.

49. минут
Макарић прети Борјану. Одлична контра домаћих, међутим, најбољи стрелац лиге шутира непрецизно.

46. минут
Прва измена у Раднику, Павлов мења Лукића.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
Радник Сурдулица - Црвена звезда 0:2!

43. минут
Гаврић је лепо гађао са 20-так метара, Костић одлично реагује и избацује лопту у корнер.

40. минут
ГОООЛ! Ударац Боаћија је одбранио голман Костић, на лопту натрчава Бен и дуплира вођство - 2:0!
35. минут
Звезда држи меч под контролом, али минимална предност не гарантује нова три бода.

30. минут
Кангин ударац са 25 метара завршава високо преко гола. Лоше игра Габонац.
20. минут
Лош шут Спиридоновића са дистанце.

16. минут
ГОООЛ! Као да смо призвали играче! Слабу дефанзиву Радника искористио је Жељко Гаврић лепим ударцем са 10-так метара - 1:0!
15. минут
Утакмица се игра у добром ритму, али конкретних прилика нема.

7. минут
Гајић шутира са 20-так метара, али његов ударац слабијом левом негом иде преко гола Радника.

5. минут
Први покушај на утакмици дело је фудбалера Радника. Покушао је Лукиц, лопта одлази преко пречке.