СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Змајеви ПОНИЗИЛИ Лале, Грађевинарима ПЛИТКА Морава (ФОТО)

Mićić
Мићић / Извор: МН Press

Одиграни мечеви 28. кола.

Одиграни су уводни мечеви 28. кола Суперлиге Србије. Већих изненађења није било, а дерби на Крову припао је Змајевима.

Вождовац је за 120 секунди сломио отпор Новосађана и стигао до победе против Војводине (2:0). Најпре је Николић матирао одбрану црвено-белих, а затим се уписао и Красић. Посао је домаћину олакшало искључење Богдана Планића, несуђено појачање Црвене звезде непосредно пре вођства домаћина зарадио је искључење.

Fudbaleri Voždovca slave gol u meču protiv Crvene zvezde na Vračaru
Фудбалери Вождовца славе гол у мечу против Црвене звезде на Врачару / Извор: МН Press

Наду Воши вратио је Трујић у 75. минуту лепим голом, али је она трајала само неколико тренутака, пошто су Змајеви убрзо затим постигли и трећи погодак, отклонивши све дилеме.

Борац је наставио да губи. Бодове са Моравице, однели су Грађевинари, а гол одлуке постигао је Родић.

Младост је наставила са сјајним партијама и само теорија може да их избаци из плеј-офа. Голу одлуке, претходио је промашен пенал Лучанаца, пошто је голман Ђогатовић одбранио пенал Миросављевићу у 15. минуту. Радост домаћину, ипак, донео је Саша Јовановић у 77. минуту.