ОБРАДОВИЋ ПОКОРИО ЛУЧАНЕ: Гол и асистенција бека за рутински тријумф Партизана

23.09.2021. 17:13
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: Фото: ФК Партизан

Потврђено прво место

Фудбалери Партизана славили су на гостовању у Лучанима (0:2) у утакмици 10. кола Суперлиге Србије против Младости.

(САСТАВИ) СТАНОЈЕВИЋ СЕ НАЉУТИО, ПА ИЗМЕНИО ПОСТАВУ: Остојић на штоперу, десни бек и крила - досадашњи резервисти

БИО ЈЕ ЧЕТИРИ ГОДИНЕ У ПАРТИЗАНУ: Поново се нашао међу црно-белима, а ово му је супруга о којој СВИ ПРИЧАЈУ! Каква лепота (ФОТО)

КОМЕ ЋЕ СВИРАТИ ТРУБЕ У ДРАГАЧЕВУ? Ослабљени Партизан на месту које му никако не лежи

Партизан је од самог старта био бољи тим, повео је већ у трећем минуту поготком Рикарда Гомеса, коме је то био 10. гол у првенству, чиме је потврдио епитет најбољег стрелца лиге.

Наставили су црно-бели да доминирају, низали прилике и промашаје, да би потом предност дуплирао асистент првог гола, Иван Обрадовић, после корнера у 38. минуту.

Друго полувреме било је нешто мање динамично, запретио је по који пут домаћи тим, међутим голман Београђана, Стевановић, успешно је одолевао свим нападима Младости.

Партизан је овом победом потврдио прво место на табели, док је тим из Лучана остао прикуцан за зачеље.

Крај меча. Младост - Партизан 0:2
90. минут
Још једна добра прилика за Младост, међутим гол Партизана и даље нетакнут
83. минут
Поништен гол Партизана. Рикардо је добио лопту у казненом простору Младости и шутирао, голман је одбранио, а на одбијену лопту је налетео Јовић и послао је у мрежу. Међутим, офсајд је био у зачетку акције, када је стигао пас за играча са Зеленортских острва.
79. минут
Почео је састав из Лучана да креира шансе, да лопту држи у свом поседу, а одличну прилику имали су после корнера када је Стевановић сачувао мрежу после прецизног ударца Мићовића
70. минут
Сјајна прилика за црно-беле. Лопту је на руб казненог простора добио Natho, наместио се, нанишанио и шутураи, лопта је окрзла спољни део стативе
65. минут
Прва већа прилика за Младост из Лучана. Одлично је са 20 метара левом ногом шутирао Баха, али је из самог угла лопту избацио Стевановић
61. минут
Миран период игре, без икаквих прилика на обе стране терена
53. минут
Велика прилика за Партизан. Бибарс Natho је добио лопту фактички на пеналу, али је био неодлучан и после неколико финти шута изгубио позицију за ударац
50. минут
Још један продор Београђана по десној страни. Центаршут са гол линије завршио је у рукама голмана домаћих
47. минут
Станојевић је на полувремену направио две измене. Ван терена су изашли Вујачић и Терзић, а у игру су ушли Милетић и Јовић. На другој страни такође двострука измена, напољу су Величковић и Дановски, док су на терену сада Селенић и Перовић

46. минут
Почело друго полувреме
Крај првог полувремена
40. минут
Још једном у прилици је био Рикардо Гомеш. Ушао је у шеснаестерац домаћих, направио бициклицу и шутирао левом ногом високо преко гола
38. минут
ГОЛ! Партизан дуплирао предност, стрелац је био асистент првог гола, Иван Обрадовић. После корнера створила се гужва испред гола Младости, а ситуацију је најбоље искористио бек црно-белих који је у паду гурнуо у мрежу

36. минут
Поново затишје у Лучанима. Игра се између два шеснаестерца
27. минут
Наставља тим из Београда да врши притисак. Добра акција Партизана завршила је оштрим центаршутем по земљи са десног бока, међутим лопта је прошла кроз шуму играча оба тима
24. минут
Нови покушај гостију. Менинг је шутирао са леве ивице шеснаестерца, међутим лопта је завршила високо преко гола
21. минут
Поново у првом плану Рикардо. Игарч са Зеленортских острва је главом покушао са петерца да угрози мрежу ривала после одличног центаршута Natha, међутим сјајна интервенција голмана Младости, Костића
17. минут
Уследио је нешто мирнији период утакмице, без конкретних прилика на обе стране
8. минут
Продире Партизан по левој страни, још један добар центаршут Менинга, Терзић је хватао волеј са 10 метара, међутим лопта је завршила високо преко гола
3. минут
ГОЛ! Партизан води са 1:0. Стрелац главом је био Рикардо Гомеш коме је ово 10. погодак у сезони. Асистирао је Обрадовић центаршутем са левог бока

2. минут
Добар напад домаћих из ког су погодили стативу, међутим на срећу црно-белих помоћни арбитар је убрзо подигао офсајд заставицу