СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Нишлије са десеторицом ОСВОЈИЛЕ Бањицу, ПРЕОКРЕТ у Бачкој Паланци!

07.12.2020. 15:07
FK Radnički Niš
ФК Раднички Ниш / Извор: МН Press

Комплетирано 17. коло.

У последња два меча 17. кола Суперлиге Србије, ОФК Бачка је прекинула тромесечни пост и савладала Металац резултатом 3:1, док је Раднички из Ниша однео цео плен са Бањице против Рада - 1:0, постигавши гол после 448 минута и победе над Партизаном идентичним скором, која је остварена 26. октобра на Чаиру.

ХВАЛА, НИКОЛА: Војводина се захвалила Лазетићу на гесту вредном пажње (ФОТО)

ПОЈАЧАЊЕ ИЗ ПРЕМИЈЕР ЛИГЕ: Реал Сосиједад жели играча Манчестер Јунајтеда (ФОТО)

ИГРАО ЈЕ ЗА СРБИМА У ФРАНКФУРТУ: Шверцовао сам дрогу са девет година, децу нису ПРОВЕРАВАЛИ

Србија ће данас (18.00) сазнати који ће јој бити ривали у квалификацијама за Светско првенство 2022, а квота на то да ће Орлови бити с Хрватима у групи је 9,50. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за жреб за Мундијал.

Ништа није наговештавало победу Паланчана, пошто је Металац повео већ у 14. минуту преко Игора Максимовића.

Радост гостију трајала је само до 38. минута, када је Никола Жакула сместио лопту иза леђа голмана Милојевића и изједначио на 1:1.

Потпуни преокрет настао је у другом полувремену. Домаћин је са само неколико тренутака претрпео резултатски слом, јее је Добривоје Велемир у 53. минуту искористио најстрожу казну за вођство Бачке од 2:1, док је Никола Ратковић седам минута касније поставио коначних 3:1.

Нишлије су на Бањици прекинуле црну серију, од четири узастопна пораза. Победу Радничком донео је Душан Стојиљковић, голом у 76. минуту. Гости су меч завршили са десеторицом.

Напредак - Вождовац 3:1

(Маринковић 30, Мелуновић п 81. 90. - Пантовић 18.)

Недеља

Инђија - Спартак 3:4

(Обрадовић 12, Бастајић 22, Нешковић 29. – Савковић пенал 15, Туфегџић 19. 32, Срећковић 86.)

Младост - Нови Пазар 3:2

(Марковић 8, Л. Јовановић 22, Бојовић 88. - Аганспахић 10. 70.)

Радник - Пролетер 2:0