СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Без победника у војвођанском дербију

Танјуг
FK TSC
ФК ТСЦ / Извор: МН Press

Мреже мировале упркос бројним шансама

Дерби Бачке између Спартака и ТСЦ-а донео је велику борбу, али победника није било. Војвођански ривали поделили су плен (0:0) после знаимљивог финиша и борбе коју су водили на Градском стадиону у Суботици.

ПОДРЖИ НОВАКА НА ПУТУ КА ИСТОРИЈИ - Меридиан ти доноси НАЈВЕЋИ БОНУС НА СВЕТУ

КРУШЕВАЦ - НЕОСВОЈИВ ГРАД: Нова победа Напретка на свом терену

ПОЗНАТЕ ЦЕНЕ КАРАТА ЗА ВЕЧИТИ ДЕРБИ: Ево КОЛИКО кошта ЗАДОВОЉСТВО бити на стадиону на светковини српског фудбала

Гости су били бољи неких 75 минута, финиш је припао домаћину, међутим у оваквом мечу изостали су само погоци.

ТСЦ је имао велику иницијативу у првом полувремену, Спартак уопште није ни шутнуо на гол ривала за 45 минута, али је одбрана Суботичана успевала да држи госте подаље од гола који чува Дубљанић.

Најбољу прилику за ТСЦ да дође до предности промашио је Ђуро Зец у 65. минуту када су многи видели лопту у мрежи, али се резултат на семафору није мењао.

Спартак је од тог тренутка заиграо боље, имао сјајан зицер за Милета Савковића у 77. после велике грешке одбране гостију, али се истакао на другој страни и голман ТСЦ-а Ненад Филиповић.

Само два минута касније велику шансу за Спартак је промашио Јапанац Шимура који је из добре позиције са неколико метара шутирао високо изнад гола.

Спартаку је исправно поништен и водећи погодак у 80. минуту пошто је Савковић закачио лопту на путу ка мрежи, па је остало на крају нерешено.