СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Реми на "Карађорђу"! Панчевци наставили АГОНИЈУ Радника

02.04.2024. 21:19
FK Vojvodina
ФК Војводина / Извор: МН Press

Фудбалери Војводине и Чукаричког ремизирали су на "Карађорђу", резултатом 1:1, у оквиру 28. кола Суперлиге Србије.

Оба гола виђена су у првом делу игре, а екипа из Новог Сада је била бољи ривал у наставку. Ипак, Чукарички је добро одиграо дефанзивно и тимови су поделили бодове.

Војводина се налази на пето месту са 44 бода, колико има и Чукарички, који је на четвртој позицији.

Домаћа екипа је успела да поведе у 16. минуту голом Михаила Ивановића, који је "затресао мрежу" на асистенцију Марка Бјековића.

Био је то пети погодак ове сезоне за младог фудбалера новосадске екипе.
Само девет минута касније, Чукарички је изједначио поготком Игора Миладиновића, који је погодио на асистенцију Марка Доцића.

До краја меча није дошло до промене резултата.

Чукарички у наставку такмичења очекује тешко гостовање ТСЦ-у у Бачкој Тополи, док Војводина путује у Панчево на дуел са Железничаром.

Завршена је и трећа вечерашња утакмица 28. кола Суперлиге Србије. Био је то дуел две последњепласиране екипе, а као победник је изашла домаћа екипа Железничара која је у Панчеву била боља од Радника из Сурдулице и славила резултатом 3:1.

Железничар сада има 26 бодова на претпоследњем, 15. месту, а Радник је све ближи испадању, с обзиром да има чак девет бодова мање на последњој позицији.

Сам почетак меча припао је гостима који су голом Борка Дуроњића повели већ у четвртом минуту, али су Панчевци режирали  преокрет и пре краја првог полувремена.

На изједначење се чекало до 33. минута када је Лакићевић центрирао са десне стране, а Лазар Романић савладао голмана Ранђаловића.

Само два минута касније, Ранђеловић је поново морао да вади лопту из мреже, стрелац је био Павлов, а коначних 3:1 поставио је Романић, својим другим голом у 41. минуту меча.

У наставку су Панчевци без већих проблема одржали стечену предност и уписали прву победу под вођством новог тренера Синише Добрашиновића, а Сурдуличани су после Дуроњићевоиг гола успели још само једном да упуте ударац ка противничком голу.