ДРАМА НА МАРАКАНИ: Звезда са два пенала до ПРЕОКРЕТА у финишу (ВИДЕО+ФОТО)

14.09.2019. 20:03 17:13
Milan Pavkov
Милан Павков / Извор: Фото: ФК Црвена звезда

Црвено-бели головима Милана Павкова савладали Инђију.

Фудбалери Црвене звезде успели су да савладају Инђију преокретом у самој завршници меча. Сусрет је решен у финишу када је два пенала реализовао Милан Павков, у 88. и 90. минуту. Гости су одиграли одличан меч, повели сјајним голом Томића у 35. минуту, али нису успели да издрже до краја.

У екипи Владана Милојевића, од првог минута шансу је добио Ван ла Пара, појачање из Хадерсфилда, а у другом делу Милојевић је наредио потпуну офанзиву када је Томане заменио Гајића. Напади браниоцу титуле исплатили су се у самој завршници. Најпре је пенал изнудио Вукановић у 87. минуту, а затим је Прековић, чувар мреже Инђије,  срушио Гарсију за други казнени ударац у само три минута. Звезда је имала више од игре током целог меча, али домаћи нису успели да створе већи број шанси и актуелни шампион ће са овог сусрета памтити само три бода.

Овим тријумфом црвено-бели су задржали максималан учинак од шест победа, а шампиона Србије очекује гостовање у Минхену на старту групне фазе Лиге шампиона у среду од 21 час.

Ток меча са стадиона "Рајко Митић" могли сте да пратите уживо на порталу Србија данас.

ОДМАХ ПОСЛЕ УТАКМИЦЕ СА ЧЕСИМА: Александар Ђорђевић потврдио да ОДЛАЗИ са клупе Орлова!

ГОТОВО ДА ЈЕ ИЗВЕСНО: Он је НАСЛЕДНИК Саше Ђорђевића на КОРМИЛУ Србије (ФОТО)

ЂАВОЛИ ГА ВИШЕ НЕ ЖЕЛЕ: Вечити ривали ЗАРАТИЛИ око Немање Матића

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90. минут
Павков је рутински извео и други пенал, који је скривио Прековић над Гарсијом. Преокрет шампиона у надокнади.
88. минут
Павков је сигуран са беле тачке - 1:1!
87. минут
Вукановић је изнудио пенал.
85. минут
Инђијци константно штеде време, а црвено-бели јалово нападају ка голу гостију, који су пред победом.
80. минут
Вукановић је заменио Ван ла Пару.
77. минут
Снажан шут Вулића, али се Прековић још једном истакао.
72. минут
Одлична прилика за госте, после новог контранапада, покушао је Босанчић, али ван оквира Борјановог гола.
68. минут
Родић је покушао са дистанце, али је лопта на путу ка голу закачила Рогача, довољно да је Прековић укроти и спречи ударац из угла.
67. минут
Вулић мења Иванића.
66. минут
Добар напад домаћих центрирао је Јованчић, али је Прековић био преблизу лопте и лако је спречио опасност у свом петерцу.
63. минут
Ван ла Пара је имао стопостотну шансу, али је Прековић још једном одбранио, остаје 0:1!
62. минут
Резервиста Јањић је добио жути картон само десетак минута након уласка у игру.
62. минут
Друга измена у редовима Инђије, Димитрова мења Јањић.
61. минут
Велику шансу пропустио је Томић, после продора Бране Илића. Стрелац гола је шутирао право у Борјана.
58. минут
Томић је покушао да изненади Борјана, али је лопта отишла покрај гола.
57. минут
Ређају се шансе пред голом гостију, покушао је и Томане, после убацивања Родића, али само нови корнер.
55. минут
Гарсија је покушао да изненади Прековића, лукавим ударцем, али без промене резултата.
48. минут
Милосављев је шутирао почетком другог полувремена. Борјан је спречио покушај који је ишао у доњи десни угао. Фудбалер гостију се том приликом повредио и мораће да напусти игру.
46. минут
Владан Милојевић је одлучио да направи прву измену. Уместо Милана Гајића ушао је Томане. Почетни ударац у другом полувремену извели су домаћи.

2. полувреме

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. минут
Завршница првог полувремена протиче у тврдој игри између два казнена простора. Судија Стојиљковић није продужио први део игре
40. минут
Димитров је покушао да дуплира предност гостију, али је Борјан био одлично постављен и успео је да укроти лопту.
35. минут
Гости су повели сјајним голом Томића. Убачена је лопта у шеснаестерац домаћих из прекида са левог бока, одбрана црвено-белих је интрвенисала али право до Томића који је покушао из прве, "из колена", Борјан није имао шансе!
30. минут
Леп напад домаћих по левом боку. Родић је мало снажније центрирао ка Павкову који није успео да идеално захвати лопту главом. Прековић ће извести гол-аут.
29. минут
Гарсија је покушао са центаршутем искоса са десне стране, али је одбрана Инђијаца поново била одлична у скоку.
24. минут
Прошло је више од пола првог дела, а још увек није виђена ниједна велика шанса на Маракани. Можда и најизгледнији покушај је био Гарсијин, али је Прековић одбранио. Одмах затим покушао је и Ван ла Пара, али је лопта отишла ван оквира гола. Остаје 0:0.
20. минут
Црвено-бели ће извести трећи корнер, пошто је изблокиран Милан Гајић.
18. минут
Солидан напад црвено-белих по левом боку, Родић је одлично центрирао ка Павкову, али је одбрана гостију успела да интрвенише. Звезда ће извести корнер, али без промене резултата.
12. минут
Први корнер за Инђију извео је Димитров, али је одбрана отклонила опасност испред Борјановог гола.
10. минут
Јованчић је извукао слободан ударац са неких 30-ак метара од гола. Центрирао је Ван ла Пара на другу стативу, али су дефанзивци Инђије добро заградили - гол-аут.
5. минут
Почетно испитивање снага на стадиону "Рајко Митић". Црвено-бели имају благу теренску иницијативу, али без стопостотних прилика до сада.
2. минут
Први покушај Црвене звезде преко новајлије, Ван ла Паре, али је лопта завршила у корнеру.
1. минут
Почетни ударац извели су фудбалери Инђије.

1. полувреме

ЈЕДВА ЈЕ ПРОНАШАО МОТИВАЦИЈУ: Богдановић причао о карактеру, па се нашалио на СВОЈ рачун!

ВЕЛИКА АФЕРА У СРПСКОМ ФУДБАЛУ: Лалатовић нека изнесе ДОКАЗЕ о НАМЕШТАЊУ!

ЈЕДВА ЈЕ ЧЕКАО КРАЈ: Ево на кога се ОБРУШИО Радуљица ОДМАХ по окончању Мундобаскета

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ИНЂИЈА 2:1 (0:1)

СТАДИОН: "Рајко Митић"

СУДИЈА: Игор Стојиљковић (Земун)

СТРЕЛЦИ: Павков у 88 из пенала и 90. из пенала за Црвену звезду и Томић у 35. за Инђију

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић (од 46. Томане), Дегенек, Милуновић, Родић, Кањас, Јованчић, Гарсија, Иванић (од 67. Вулић), Ван ла Пара (од 80. Вукановић), Павков. Клупа: Васиљевић, Панков, Бабић, Вулић, Иванић, Томане, Вукановић. Тренер: Владан Милојевић.

ИНЂИЈА: Прековић, Димитријевић, Рогач, Видић, М. Илић, Босанчић, Томић, Бјеличић, Димитров (од 62. Јањић), Милосављев, Б. Илић. Клупа: Бањац, Бастајић, Чермељ, Јањић, Јосовић, Јовановић, Станивуковић. Тренер: Срђан Благојевић.

Погледајте како изгледа наша ТВ водитељка Нина Сеничар, бивша девојка фудбалера Марка Боријела