СУПЕРЛИГА: Вујаклијина ВИОЛИНА 2 пута ЗАСВИРАЛА за Звездину освету Спартаку (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

01.04.2017. 17:53
Srđan Vujaklija
Срђан Вујаклија / Извор: МН Press

У следећем колу, црвено-бели ће гостовати Раду, док ће Суботичани бити домаћин Металцу.

Фудбалери Црвене звезде победили су Спартак Ждрепчеву крв у утакмици 28. колу Суперлиге Србије, резултатом 2:1. Двоструки стрелац за црвено-беле био је Срђан Вујаклија, а први погодак у мечу (али и на стадиону Звезде) дао је у 76. секунди. Изједначио је у 54. минуту Ђорђе Ивановић, али је у 58. узвратио Вујаклија. Тријумф је био потпуно заслужен, пошто је домаћин имао много прилика, али лопта је само два пута ушла у гол. Било је промашаја, али и интервенција Милоша Остојића

Самим тим бранилац титуле је задржао водећу позицију, али се и реванширао Суботичанима за реми из првог дела сезоне. На другој страни, Спартак је овим поразом закомпликовао борбу за плеј-оф. У следећем колу, Звезда ће гостовати Раду, док ће Суботичани бити домаћин Металцу.

СПРЕМНИ ЗА СПАРТАК: Божовић направио велику промену (ФОТО)

ОВАЈ ДАН ЋЕ ПАМТИТИ ДУГО: Тек је напунио 16 година, а већ је на клупи Звезде (ФОТО)

Већ у 2. минуту, малобројна публика на стадиону "Рајко Митић" могла је да види лопту у голу Суботичана. Вујаклија који је био стартер, уместо Ричмонда Боаћија уписао се у стрелце после акције коју је по десној страни покренуо Марко Петковић. Лопта је дошла до Срђана Плавшића, а на крају и до Звездиног "виолинисте".

Само два минута касније, виђена је и спорна ситуација у казненом простору црвено-белих, али судија Дејан Сантрач није сматрао да је то за пенал. Михаило Ристић је био у дуелу са Владимиром Јововићем, иначе играчем Звезде. Али пенала за Спартак није било.

У наставку меча, црвено-бели су и даље "држали конце" у својим рукама, а могу се истаћи шансе Михаила Ристића, Абрахама Фримпонга, као и Гелора Канге. Када је Ристић покушао, Остојић је одлично интервенисао и одбранио ногом.

У 32. минуту, у изгледној прилици испред гола Филипа Манојловића био је Јововић, али није био сналажљив у завршници. Дозволио је Петковићу да му засмета, па је Манојловићу посао био олакшан. У 37. минуту, поново је упућен шут ка голу Црвене звезде, али је Ђорђе Ивановић био непрецизан. У 41. минуту, ветеран и капитен Спартака Владимир Торбица се изборио за корнер. Ипак, после ударца из угла, Александар Радовановић је био непрецизан. Контра у 43. минуту није донела нови гол у мрежи гостију. По левој страни је прошао Плавшић, центрирао, Милић је ухватио волеј, али је лопта отишла преко гола Остојића. На полувреме се и отишло са резултатом 1:0. Такође, на полувремену ни Божовић ни Чернишов нису мењали.

На првом искушењу Манојловић је био у 48. минуту. Јововић је извео слободан ударац, али је лопта ипак отишла преко пречке. Само неколико минута касније, покушао је атрактивно Вујаклија, али је био неуспешан. Покушао је у наредним минутима и Плавшић, али је био непрецизан. А, онда у само четири минута два гола, на обе стране. Прво је Ивановић искористио додавање Огњена Мудринског, "заломио" Ристића, а затим савладао Манојловића.

Није дуго требало домаћину да опет поведе. После додавања Канге, Вујаклија се поново одлично снашао и други пут савладао Остојића.

Недуго затим, у 60. минуту, Вујаклија је уступио место Боаћију, али и са два гола се озбиљно наметнуо за наставак сезоне. Нове шансе је у наставку пропуштао Канга. Габонац је на пример у 75. минуту шутирао са нешто више од 20 метара и погодио спољни део мреже. Неколико минута касније покушао је и Мичел Доналд, али је и тај ударац био непрецизан. Ни у 82. минуту, Сантрач није сматрао да је потребно да покаже на белу тачку. Боаћи се бунио, али главни судија није сматрао да је то за најстрожу казну.

У 83. минуту, уместо Канге је у игру ушао Ненад Милијаш и тако уписао 200. утакмицу за црвено-беле. Ређале су се прилике, али није било нових голова. Боаћи је покушавао, као и Милијаш, али без успеха. Чернишов је у последњим минутима дао шансу и Милану Пуровићу који је као и Мудрински носио дрес црвено-белих. У судијској надокнади, шансу је добио и млади Иван Илић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - СПАРТАК 2:1

СТРЕЛЦИ: Вујаклија у 2. и 58. минуту - Ивановић у 54. минуту

СТАДИОН: "Рајко Митић"

СУДИЈА: Дејан Сантрач

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Манојловић, Петковић, Фримпонг, Ал. Луковић, Ристић, Ле Талек, Доналд, Милић, Канга (од 83. Милијаш), Плавшић (од 90 2. Илић), Вујаклија (од 60. Боаћи).

СПАРТАК: Остојић, Стојковић, Ћаласан, Радовановић, Крефл, Пантић, Николић, Ивановић (од 79. Савковић), Јововић, Торбица (од 74. Абаз), Мудрински (од 87. Пуровић).

БРАЋА ПРВИ ПУТ НА ТЕРЕНУ: Лука и Иван – два фудбалска бисера у Звезди (ФОТО)