НОВИ КОРАК КА ТИТУЛУ: Звездина рутина против Радничког

07.05.2022. 16:17 17:13
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Без проблема.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Раднички из Ниша 4:1 у петом колу плеј-офа Суперлиге.

(САСТАВИ) СТАНКОВИЋ СЕ ОПЕТ УЗДА У БЕНА: Нишлије гостују на Маракани, Звезда размишља САМО О ПОБЕДИ

ТУЖИО КЛУБ ЗБОГ НЕИЗМИРЕНИХ ОБАВЕЗА: Саного на суду у Лозани тражи пет милиона долара

ОВОГА ПУТА НЕЋЕ БИТИ КИКСА: Турбо крило стиже на Маракану

Није дуго требало домаћима да дођу до вођства, Станковић је у осмом минуту меча несмотрено стартовао на Охија и досуђен је пенал. Катаи је био сигуран извођач.

Три минута касније нови погодак у мрежи гостију, Иванић је натрчао на један одбитак и волејом преварио Дујмовића. Звезда је наставила са фуриозном игром и у наставку, а следећи гол је било дело Охија.

Играо се 22. минут када је Норвежанин побегао одбрани Нишлија и мирно преварио Дујмовића. Наставак првог дела донео је серију прилика за Звезду, али су гости ипак успели да на паузу оду са заостатком од три гола.

Суперлига, плеј-оф 5. коло

Црвена звезда - Раднички Ниш 4:1 (3:0)

Стрелци: Катаи у 10, Иванић у 13, Охи у 22,56. за Црвену звезду, Митровић у 53. за Раднички

Судије: Стефановић, Живин, Шутуловић

Стадион: Рајко Митић

Црвена звезда: Борјан, Гајић (од 68. Пићини), Драговић, Ераковић, Родић, Саного (од 46. Крстичић), Канга, Иванић (од 46. Станић) , Катаи (од 58. Фалко) , Бен (од 68. Мотика), Охи

Раднички Ниш: Дујмовић, Јамкам, Бјеличић, Аксентијевић, Пејовић, Митровић, Томић, Ћирковић, Станковић, Месаровић, Штулић

Тренер домаћих Дејан Станковић одлучио је да освежи екипу, из игре је извео Санога и Иванића и то му се одмах обил о главу. Пукла је контра по левој страни, Јовановић пробио, додао до Митровића и то је било 3:1.

Није дуго био тај резултат на снази пошто је три минута касније Охи постигао свој други погодак на мечу и отклонио све дилеме о победнику дуела, ако их је икад и било.

До краја утакмице није било већих узбуђења и Црвена звезда је поново на првој позицији уз два меча до краја шампионата.

Читав ток меча могли сте пратити уживо на сајту СрбијаДанас.

Крај меча. Црвена звезда - Раднички Ниш 4:1

90. минут
Меч је продужен два минута.

83. минут
Остао је Ераковић у шеснаестерцу гостију после једног корнера, дочекао центаршут, ипак шутирао је главом преко гола.

75. минут
Пречка! Поново Митровић, Живојиновић је одлично центрирао, али је стрелац јединог гола за госте био непрецизан.

68. минут
Пићини и Мотика мењају Гајића и Ел Фарду Бена.

66. минут
Стали су мало на лопту домаћи, имају сигурну предност и нема потребе за журбом у овим тренуцима.

58. минут
Фалко је на терену уместо Катаија.

56. минут
Одмах одговор Звезде. Поново Охи, 4:1 за домаћина.

53. минут
ГОООЛ! Ево гола за Раднички, Митровић је погодио. 3:1.

50. минут
Катаи је био у изгледној прилици, али се спетљао у одсудном моменту.

Почело је друго полувреме.

46. минут
Крстичић и Станић су на терену, из игре излазе Иванић и Саного.

Завршено је прво полувреме. Црвена звезда - Раднички Ниш 3:0

39. минут
Нова прилика за Звезду, Канга је шутирао, али му је засметао, његов саиграч, Охи.

32. минут
Велика шанса да Охи постигне још један гол. Шутирао је главом из непосредне близине, али је био непрецизан.

29. минут
Мало мирнији део меча. Домаћи тим контролише игру.

22. минут
ГОЛ! Коначно погодак Охија, 3:0 води Звезда.

19. минут
Није добро сада одреаговао Милан Гајић, имао је неколико слободних играча, ипак његов пас је пресечен.

13. минут
ГОЛ ГОЛ! Иванић је стрелац, после одбитка је погодио везњак. Шутирао је Катаи главом, одбранио Дујмовић, а на одбијену лопту је притрчао Иванић и волејом затресао мрежу.