ТАДИЋ КАО КАПИТЕН ВОДИО АЈАКС ДО ИСТОРИЈЕ: "Копљаници" демолирали Венло са 13:0!

24.10.2020. 18:40

Резултат за неповеровати.

Фудбалери Ајакса савладали су као гости ВВВ Венло у утакмици 6. кола Ередивизије са 13:0 (4:0) и тако се уписали у историју холандског фудбала. Наиме, великан из Амстердама забележио је најубедљивији тријумф у историју најелитнијег ранга такмичења у држави.

ВЕЛИКА ПОБЕДА РУБИНА: На гостовању у Санкт Петербургу пао Зенит, небески скок Деспотовића! (ВИДЕО)

МОДРИЋЕВА МАГИЈА ЗА КРАЈ: Реал уништио Барсу на "Камп Ноу" - победа ЗЛАТА ВРЕДНА (ВИДЕО)

ПОСЛАО МЕСИЈА ПО БУРЕК: Чудесан ДРИБЛИНГ у Ел класику - Аргентинац му ОВО неће заборавити (ВИДЕО)

Какав смо доминацију имали прилике да гледамо на "Де Коел" стадиону сведочи и чињеници да су гости упутили чак 45 (23 у оквир) удараца ка голу несрећног Делано ван Круја, док од 3 шута домаћих ниједан није завршио у оквиру гола који је чувао Андре Онана.

Петоструки стрелац на мечу био је Ласина Траоре (17, 32, 54, 65 и 87. минут), по два пута погађали су Јиргрен Екеленкамп (13. и 57. минут) и Клас Јан Хунтелар ( 74. и 76. минут). У стрелце су се уписали и Ентони Сантос (55), Дејли Блинг (59), Лисандро Мартинез (59) и Душан Тадић (44) који је са капитенском траком продводио Ајакс до историје.

Гигант из Амстердама је овом победом преузео чело табеле са 15 бодова и утакмицом више од великог ривала ПСВ-а из Ајндховена.