ТАДИЋ ВОДИ АЈАКС КА ТИТУЛИ: Два гола и асистенција српског мађионичара! Кикс ПСВ-а (ВИДЕО)

12.05.2019. 16:25
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: МН Press

Копљаници у сјајној позицији.

Фудбалери Ајакса савладали су Утрехт после преокрета резултатом 4:1 у претпоследњем колу Ередивизије, док је једини конкурент Копљаницима у борби за титулу ПСВ поражен од АЗ Алкмара са 1:0. Главни архитекта победе Ајакса је био Душан Тадић који је постигао два гола, а имао је и једну асистенцију.

ДОШЛО ВРЕМЕ ЗА РАСТАНАК: Јувентус ОСТАЈЕ без важног играча! (ФОТО)

После везаних пораза Пикси се КОНАЧНО радовао (ФОТО)

СМЕХОТРЕС: Невероватан гол у Бразилу! Никога није оставио равнодушним (ВИДЕО)

Утрехт је на "Јохан Кројф Арени" повео после само 36 секунди голом Отмана Бусаида, али тај шок није поколебао Копљанике. У 14. минуту је искусни Клас Јан Хунтелар донео изједначење Ајаксу, а резултат је преокренуо Дони Ван де Бек на асистенцију Тадића у судијској надокнади првог дела.

Играо се 75. минут када се Тадић после једног корнера најбоље снашао у гужви и затресао је мрежу Утрехта, а пет минута касније је са беле тачке поставио коначан резултат.

Са друге стране, фудбалери ПСВ-а су поражени на гостовању АЗ Алкмару са 1:0, а једини гол је постигао Гус Тил.

Пред последњих 90 минута фудбала у Ередивизији Ајакс има три бода више од ПСВ-а и за 14 голова бољу гол-разлику. У последњем колу које је на програму већ у среду Ајакс гостује Де Графшапу, а ПСВ ће дочекати Хераклес.

Погледајте како изгледа Еби Кленси, супруга Питера Крауча.